MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 22 września 2019 r.
Aktualności

Powrót

2015-09-05 XVII Mistrzostwa Szradziarskie Pelplina za nami

W tym roku potyczki umysłowe odbyły się 5 września 2015 r. Uczestników i zebranych gości powitał Dariusz Górski - zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin, Zdzisław Waśniewski - współorganizator, Piotr Łaga - dyrektor Ośrodka Kultury w Pelplinie oraz Roman Iwanek - prezes Gdańskiego Klubu Szaradzistów "Neptun". W XVII Szaradziarskich Mistrzostwach Pelplina zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie oraz Gdański Klub Szaradzistów „Neptun” wystartowało 31 uczestników.

Uczestnicy mistrzostw te niezwykle trudne zadania rozwiązywali w dwóch blokach. Każda runda trwała 70 minut. Po zmaganiach wszyscy udali się na posiłek, a jury w tym czasie sprawdzało zadania.

Najlepsi otrzymali nagrody i puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pelplinie, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie, Wydawnictwo "Bernardinum" z Pelplina, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Marka Worzałę.

Podziękowania za pomoc w organizacji kierujemy do pana Leszka Melera.

Wyniki XVII Szaradziarskich Mistrzostwa Pelplina 

1. Dawid Kupiec (Nowa Dęba) - 74+68 = 142
2. Maciej Gąska (Lublin) - 63+59 = 122
3. Agnieszka Warwas (Poznań) - 50+53 = 103
4. Sławomir Koszelew (Ignatki) - 46+39 = 85
5. Bronisław Sztandera (Police) - 49+35 = 84
6. Michał Staroń (Kraków) - 53+24 = 77
7. Andrzej Gołębiewski (Warszawa) - 34+22 =56
8. Karolina Wierzbowska (Warszawa) - 30+22 = 52
9. Małgorzata Porowska (Warszawa) - 25+24 = 49
10. Grzegorz Chomicz (Rumia) - 25+23 = 48
11. Bożena Kraskowska (Krusze) - 26+17 = 43
12. Alicja Stiller (Poznań) - 23+16 = 39
13. Małgorzata Antczak-Kęsy (Pyzdry) - 16+23 = 39
14. Małgorzata Pączek (Gdańsk) - 19+19 = 38
15. Adam Sulerzycki (Grudziądz) - 21+12 = 33
16. Marian Chylewski (Grudziądz) - 11+20 = 31
       Sylwester Górowski (Gdynia) - 11+20 = 31
18. Aleksandra Pietkiewicz (Bydgoszcz) - 18+13 = 31
       Mariusz Wesołowski (Kwidzyn) - 20+11= 31
20. Dorota Wolska (Długi Kierz) - 17+12 = 29
21. Stanisław Biszczak (Czarna Woda) - 4+22 = 26
22. Zdzisław Łoś (Zielonka) - 13+11 = 24
23. Waldemar Zieleniewski (Elbląg) - 13+10 = 23
24. Elżbieta Bugajna (Ramleje) - 11+11 = 22
       Janina Smółka (Gdańsk) - 15+7 = 22
       Tomasz Trojanowski (Gdańsk) - 16+6 = 22
27. Anna Dawidowska (Sierakowice) - 7+12 = 19
28. Irena Kulescha-Kopeć (Gdynia) - 8+9 = 17
29. Zdzisław Radecki (Owidz) - 10+5 = 15
30. Mirosława Panek (Sierakowice) - 7+6 = 13
31. Witold Kamiński (Gdańsk) - 6+3 = 9


I runda - 70 minut, max. 85 punktów
II runda - 70 minut, max. 85 punktów

W przypadku równej ilości punktów w pierwszej dwudziestce o zajęciu wyższego miejsca decydowała w pierwszej kolejności większa liczba rozwiązanych zadań o wyższej punktacji w drugiej rundzie, a następnie czas oddania rozwiązywanego zestawu zadań.


Archiwum

Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
Świetlica w Lignowach Szlacheckich
Kalendarz imprez
Newsletter
facebook
Karta Dużej Rodziny
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP