MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2016-01-18 Koncert jazzowy

W piątek wieczorem,15 stycznia 2016, w Ośrodku Kultury odbył się koncert muzyki w wykonaniu zespołu MP VIBE QUARTET z udziałem pelplińskiego muzyka Michała Puchowskiego.

Skład powstał z inicjatywy Michała 2014 r. Autorski repertuar zespołu utrzymany jest w jazzowych klimatach.  Zespół uczestniczy w wielu konkursach, gdzie jest doceniany i wyróżniany. Na Europejskich Integracjach Muzycznych 2014 w Żyrardowie,  wibrafonista i basista zespołu otrzymali nagrody indywidualne. Aktualnie trwają przygotowania do pierwszej płyty tria z udziałem Wojtka Piórkowskiego,  zarejestrowanej we wrześniu 2015 roku w studiu koncertowym  Radia Gdańsk.

Publiczność zgromadzona w sali Ośrodka Kultury była pod wrażeniem wysokiego poziomu artystycznego, o czym świadczyły gorące oklaski i zakulisowe rozmowy. Już samo prześledzenie wielu osiągnięć artystycznych każdego z muzyków, którzy pojawili się na pelplińskiej scenie, zapowiadało wyjątkowy wieczór.

Skład zespołu:

MICHAŁ PUCHOWSKI- wibrafonista, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy-wydział Jazzu i Muzyki Estradowej, klasa wibrafonu; na koncie m.in. I miejsce na międzynarodowym konkursie wibrafonowym w Fermo (Włochy 2012), nagroda specjalna Michała Urbaniaka w ramach URBANATOR DAYS 2012 (Jazz Festiwal), stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach X edycji programu stypendialnego "Młoda Polska 2013", wyróżnienie dla instrumentalisty XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego SaxClubu (2014), nagroda indywidualna na X Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie (2014), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wibrafonowym w ramach 23 edycji festiwalu "DrumFest" w Opolu(2014), I miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji Jazzowej w Bydgoszczy(2014), nagroda specjalna polskiej wytwórni muzycznej „RDKF” i Mediapixel” na X Międzynarodowym Festiwalu im. G. Ciechowskiego „IN MEMORIAM”(2015).

WOJCIECH PIÓRKOWSKI – saksofonista jazzowy, kompozytor. Naukę na saksofonie rozpoczął w wieku 12 lat w PSM I st. w Mrągowie. W 2004 roku kontynuuję swoje zainteresowania muzyczne w ZPSM w Elblągu. Tam w klasie mgr. Wiesława Pająka poszerza swoje zainteresowania saksofonem klasycznym, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia zarówno solistycznie jak i zespołowo. W 2009 roku rozpoczyna naukę w Akademii Muzycznej im. F Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie saksofonu dr. Macieja Sikały. Od tego momentu  jego głównym instrumentem stał się saksofon tenorowy, a lata studiów upłynęły na doskonaleniu techniki instrumentalnej oraz zgłębianiu tajników stylistyki jazzowej. W 2015 roku ukończył z tę uczelnię uzyskując tytuł magistra. Jako instrumentalista współpracuje w zespołach takich jak: Wojciech Piórkowski Duo, Wojciech Piórkowski Quartet, Sound of Affection, Warm Quintet, Foozie Quintet, El Jazz Big Band, Big Band 75’, Big Band Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

PAWEŁ UROWSKI - Kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu Kierunek: Instrumentalistyka specjalność: kontrabas – jazz. Nagrody i wyróżnienia - Grand Prix z zespołem "Jazz Big Band 75" na 19 BIG BAND Festiwal Nowy Tomyśl - Pierwsza nagroda z zespołem The Sound of Affection na X Integracjach Muzycznych Żyrardów 2014, nagroda Indywidualna na VII Europejskich Integracjach Muzycznych Żyrardów 2011, nominacja do nagrody Fryderyk 2010 w kategorii Fonograficzny debiut roku Jazz z zespołem DZIKI JAZZ - Kamiński, Pater, Urowski, Gorzycki oraz wiele innych. Współpracuje z wieloma czołowymi muzykami w kraju.

MAX OLSZEWSKI – perkusista, absolwent bydgoskiej Szkoły Muzycznej w klasie Mirosława Żyty, student na wydziale jazzowym Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2011 roku został laureatem I nagrody w konkursie Mapex Drummer of Tommorrow w Opolu. II nagroda na Festiwalu  „Jazz Juniors” (2015) z zespołem „The Flash”.  Miał przyjemność współpracować z takimi postaciami jak m.in.: M. Niesiołowski, M. Pijarowski, T. Wojciechowski, J. Muniak, K. Herdzin, M. Jakabcic. Członek wielu zespołów skłaniających się w stronę szeroko pojętego jazzu czy muzyki klasycznej.

Zdjęcia


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk