MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2015-12-06 Otwarcie Rodzinnego Parku Rozrywki i Mikołajki w Pelplinie

6 grudnia 2015 odbyło się otwarcie Rodzinnego Parku Rozrywki w Pelplinie, Podwórka NIVEA. O godz. 15.00 przy ul. Kopernika zgromadziło się bardzo wielu mieszkańców gminy oraz gości. Burmistrz Miasta i Gminy Patryk Demski powitał wszystkich zebranych i podziękował sponsorom Rodzinnego Parku Rozrywki. Proboszcz Parafii pobłogosławił nowe miejsce zabaw dla dzieci i całych rodzin, a następnie nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez władze samorządowe, sponsorów i dzieci. Gratulacje Pelplinowi za realizację inwestycji złożył pan Kazimierz Smoliński, wiceminister Infrastruktury i Budownictwa. Trenerzy fitness Kasia i Mateusz zademonstrowali sposoby korzystania z urządzeń na Podwórku NIVEA. Otwarcie Rodzinnego Parku Rozrywki zakończył spektakularny pokaz fajerwerków i włączone o zmierzchu piękne iluminacje świetlne.

Kolejna część niedzielnych wydarzeń miała miejsce na Targowisku Miejskim. Przy wjeździe na plac targowy odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą pamięci Bolesława Knasta, przedsiębiorcy, społecznika, posła na Sejm w latach międzywojennych, zamordowanego przez hitlerowców jesienią 1939 roku. Sylwetkę tego wybitnego człowieka przypomniał Andrzej Liss.

Natomiast na scenie około godz. 16.00 rozpoczęła się zabawa mikołajkowa. Piosenki świąteczne zaśiewał zespół Retro Voice. Wystąpiły też dzieci i młodzież z koła wokalnego MOK, a na zakończenie Tomek Drossel z córką zaprezentował świąteczny repertuar.

Na Targowisku Burmistrz Miasta i Gminy wręczył podziękowania lokalnym przedsiębiorcom za przystąpienie do programu „Pelplińskiej Karty Dużej Rodziny” oraz upominki dla dzieci i młodzieży za najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Warto przypomnieć, że w konkursie przygotowanych zostało kilkaset pięknych prac. Pod kierunkiem skrzata Grzegorza, dzieci pisały list do św. Mikołaja, z pewnością najdłuższy w Pelplinie, mający około 30 m długości.

Św. Mikołaj tym razem przybył już na początku mikołajkowej imprezy, wywołany przez wszystkich zebranych na targowisku. Rozmawiał z dziećmi, częstował słodyczami, przechadzał się wśród zebranych i jak mówił, odjechał do kolejnych dzieci.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, pracownikom gminnych instytucji, za zaangażowanie w organizację całego przedsięwzięcia. Podziękowania dla Dyrekcji i Pracowników Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie za przygotowany ciepły poczęstunek.

Relacja TV Pelplin

Relacja Radia Głos

Zdjęcia Radio Głos

 

Sponsorzy Rodzinnego Parku Rozrywki i uroczystości otwarcia

NIVEA, PGE Energia Odnawialna, Energa SA, NOVUM, Michna Meat, Elbar Katowice, Spółdzielnia mieszkaniowa w Tczewie, Bank Zachodni WBK Oddział w Pelplinie, Bank Spółdzielczy w Skórczu, KFC, Pelkom, Swisspor, Zenit, Tadeusz Decka, Drossel.

 

Sponsorem imprezy mikołajkowej był  Bank Zachodni WBK

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk