MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 28 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2016-01-03 Koncert noworoczny

W trzeci dzień Nowego, 2016 roku, w Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się koncert noworoczny.  

Wykonawcami byli: Kwartet Bramy Morawskiej ze znanym w Pelplinie skrzypkiem Klaudiuszem Rosołem oraz Anita Maszczyk i jej mąż Leopold Stawarz.

Artyści wykonali znane i mniej znane utwory oper, operetek, a kwartet zagrał utwory z różnych stron świata. Leopold Stawarz, oprócz śpiewu, pełnił rolę konferansjera. Z nutą humoru zapowiadał kolejne wykonania, które publiczność przyjmowała gorącymi oklaskami.  Pani Anita Maszczyk z pewnością zdobyła serca naszych mieszkańców już od pierwszego utworu.  

Po koncercie artyści chwalili pelplińską publiczność za  doskonałe wyczucie muzyki i zaangażowanie podczas koncertu.

Kwartet Bramy Morawskiej jest zespołem muzyków o bardzo różnorodnych zainteresowaniach muzycznych. Prezentuje zarówno muzykę typu salonowego, jak i muzykę klasyczną, operę, operetkę, musical, balet i przeboje muzyki rozrywkowej. Kwartet występował z powodzeniem w kraju i zagranicą, często współpracując z solistami oper i teatrów muzycznych. Skład instrumentów (fortepian, skrzypce, wiolonczela i klarnet).

Anita Maszczyk (sopran). Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Wokalno-Aktorskiego, w klasie śpiewu solowego. Jest solistką Gliwickiego Teatru Muzycznego, współpracuje z wieloma polskimi filharmoniami i orkiestrami kameralnymi, najczęściej z Sinfoniettą Bydgoską pod batutą Macieja Niesiołowskiego. Występuje na wielu scenach, m.in. Operze Śląskiej w Bytomiu, w Operze Krakowskiej, Operze Nova w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie. Śpiewa w musicalach, projektach muzycznych, na festiwalach. Występowała dla polonijnej publiczności w Londynie i w Chicago, a dziś zaśpiewa dla Państwa.

Leopold Stawarz (baryton). Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Występował m.in. w znanym projekcie Filharmonia Dowcipu Waldemara Malickiego oraz w wielu innych przedsięwzięciach muzycznych.

Zdjęcia


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk