MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 28 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2016-01-13 24. Finał WOŚP. W Pelplinie znowu więcej. Oświadczenie dyrektora MOK

Podczas 24.Finału WOŚP kilkunastu wolontariuszy zbierało datki do puszek na ulicach Pelplina oraz w Rudnie, Lignowach Szlacheckich oraz Rajkowach. Puszki WOŚP stały też w sklepach Anny Sobieralskiej „Miki” w Pelplinie oraz Agnieszki Neumann-Serockiej „U Karola” w Rożentalu.

Jak zwykle najwięcej zbierano przed i po mszach św., kiedy na ulicach miasta był największy ruch. Wolontariusze chodzili też po mieście w okolicach marketów i udali się do niektórych wiosek w gminie Pelplin.

Dzisiaj, w środę 13 stycznia, Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tczewie przekazał informację, że w Pelplinie zebrano łącznie 6 268,72 zł oraz trochę waluty zagranicznej. To bardzo dobry rezultat. Kwota jest większa niż w poprzednich latach. 

24. Finał WOŚP odbył się pod hasłem „Mierzymy wysoko! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oświadczenie

W związku z pojawieniem się w Internecie komentarzy zawierających nieprawdziwe informacje dot. organizacji 24.Finału WOŚP w Pelplinie, Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie oświadcza, że ze strony Burmistrza Pelplina lub innej osoby czy podmiotu, nie było żadnych zakazów, nacisków lub czegoś podobnego odnośnie formy WOŚP w Pelplinie.

Miejski Ośrodek Kultury od wielu lat włącza się w organizację WOŚP w sposób ustalony przez kadrę Ośrodka Kultury pod kierunkiem dyrektora. W tym roku z powodu braku zgłoszeń wolontariuszy z lokalnych szkół, w wyznaczonym terminie do końca listopada 2015 roku, na ulicach Pelplina kwestowali wolontariusze pod kierunkiem osoby wyznaczonej ze sztabu w Tczewie. Bazą wolontariuszy w Pelplinie, jak co roku, był Miejski Ośrodek Kultury. Każdy kto chciał wesprzeć WOŚP miał taką możliwość, tak samo jak w latach poprzednich. Tak też się stało, o czym świadczy kwota zebranych środków, wyższa niż w latach poprzednich. Natomiast brak imprezy połączonej z licytacją spowodowany został głównie kosztami organizacji takiej imprezy.

Wszystkich chętnych do zaangażowania się w 25.Finał WOŚP zapraszamy już teraz do kontaktów i współorganizacji.

Piotr Łaga

dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie

 

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk