MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2016-02-12 Zapraszamy na koncert walentynkowy

13 lutego 2016 o godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbędzie się koncert, na którym wystąpią wykonawcy z Pelplina: Mateusz Trepkowski, Konrad Mania, Daria Staniszewska.

Wstęp wolny!

Podczas koncertu mamy dla Państwa wiele niespodzianek, w tym płyty Teresy Werner, Pawła Gałeckiego, Jacka Kieroka, Gorana Karana oraz Mariusza Kalagi.

Daria Staniszewska. Obecnie jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego, była uczennicą Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie, gdzie pracowała pod kierunkiem Katarzyny Bembenek; od kilku lat ćwiczy na zajęciach wokalnych w Ośrodku Kultury w Pelplinie pod okiem Małgorzaty Hegele-Kornas; jest lauteatką konkursów lokalnych i w regionie.  W 2014 roku zajęła II miejsce w finale programu "Odkrywamy Talenty Pomorza", który odbył się na scenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina na Ołowiance w Gdańsku (na 39 uczestników finałów powiatowych). W wykonaniu Darii usłyszymy trzy piosenki: Pożyczony,  Another lonely night, Thinking out loud.

Konrad Mania: Młody wokalista z Pelplina, od 6 lat związany z muzyką. Przez ten czas uczestniczył w wielu wydarzeniach muzycznych w regionie i w Polsce. Współpracował z wybitnymi muzykami i śpiewał  w zespole Na Cały Głos oraz w  chórze Nieboskłonni, z którymi wykonał  koncert Pro Life Cztery Pory Życia (premiera miała miejsce w Pelplinie). Założył zespół Vocatus Domini, który na przestrzeni roku wydał dwie płyty. W maju 2015 wystąpił na deskach teatru muzycznego w Gdyni. Rozwija swoją działalność solową. Śpiewa głównie utwory jazzowe oraz popowe. W jego repertuarze znajdziemy ponadczasowe utwory najlepszych twórców oraz mniej znane, ale równie piękne dzieła. Oprócz muzyki interesuje się teatrem, literaturą oraz podróżami i historią. Konrad zaśpiewa sześć piosenek: Gdzie się podziały tamte prywatki, Writting's on the wall, Say something, What a wonderful world, You are not alone, Opowiadaj mi tak.

Mateusz Trepkowski - dyrygent, śpiewak, pedagog i organista. W 2014 roku ukonczył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale Dyrygentury chóralnej, Edukacji artystycznej, Muzyki kościelnej, Rytmiki i Jazzu na specjalności Dyrygentura Chóralna w klasie dyrygentury prof. Zbigniewa Bruny, a następnie w klasie prof. Marka Rocławskiego. Obecnie studiuje na tożsamej akademii na wydziale Wokalno-Aktorskim Śpiew solowy w klasie śpiewu ad. dra Marcina Ciszewskiego. Od roku 2013 Jest dyrygentem Kartuskiego Chóru Męskiego, z którym zdobył wiele nagród na regionalnych i ogólnopolskich chóralnych konkursach. Związany jest także z Państwową Szkołą Muzyczną im. Janiny Garści w Tczewie gdzie prowadzi zajęcia chóru. Jako śpiewak brał udział m.in. w nagraniach kilku edycji płyt Muzyczne Dziedzictwo Miasta Gdańska z zespołem Goldberg Baroque Ensenble, w nagraniu płyty Modern Chorał Masterpieces z Chórem Kameralnym 441Hz, a także w nagraniach płyt Pasji Gdańskiej Georga Philippa Telemanna i Angelus, Exodus, Victoria Wojciecha Kilara nagrywanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku. Jest jednym z czterech śpiewaków kwareteu Beau Ton, który zdobył nagrodę m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnej Muzyki Współczesnej Music Everywhere. Aktywnie koncertuje jako śpiewak i dyrygent w Trójmiescie i okolicach. Współpracuje także z Operą Bałtycką, gdzie brał udział w produkcjach takich jak Pieśni zadumy i nostalgii Krzysztofa Pendereckiego, Otello Giuseppe Verdi'ego i Straszny dwóStanisława Moniuszki

Mateusz Trepkowski wystąpi z pianistką Adrianną Wołonkiewicz - Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim w klasie fortepianu mgr Ewy Gornowicz. Następnie kontynuowała naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku pod kierunkiem mgr Ewy Szurek. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu ad. dr hab. Pawła Rydla. Równolegle ukończyła również dyrygenturę chóralną oraz edukację muzyczną. Obecnie pracuje jako nauczyciel fortepianu oraz akompaniator w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie. Studentka Podyplomowego Międzywydziałowego Studium Pieśni Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

 

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk