MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2007-07-09 Gminny Ośrodek Kultury wspiera młodych muzyków
 Zespół MM i Orkiestra Dęta - co im w duszy gra?
 
W kwietniu bieżącego roku Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie ruszył z nowym projektem na rzecz młodzieży z miasta i gminy Pelplin.
Warsztaty muzyczne dla młodych muzyków- taką nazwę nosi powyższy projekt, dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie V” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Pokolenia – Lokalnej Organizacji Grantowej.
Celem projektu jest zaktywizowanie młodzieży z Pelplina oraz nauczenie jej zaradzania własnym potrzebom, które dotyczą rozwijania zainteresowań oraz spędzania wolnego czasu. – Realizacja projektu bezpośrednio ma pomóc grupie muzycznej MM, młodym osobom zainteresowanym graniem w orkiestrze dętej oraz innej młodzieży zainteresowanej, która rozwija zdolności i zainteresowania muzyczne- mówi Piotr Łaga, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pelplinie.
W ramach powyższego projektu grupa MM raz w tygodniu spotyka się na próbach, na których szukają nowych rozwiązań. Chłopacy dobierają repertuar oraz doskonalą umiejętności gry na instrumentach. – Już teraz planujemy występy, podczas których będziemy mogli zaprezentować nabyte umiejętności- opowiada Tomasz Jabłoński, lider zespołu. – W naszym zespole na razie grają 4 osoby. Chcielibyśmy, aby docelowo zespół składał się z 6 muzyków- kontynuuje Tomasz.
W tym miejscu młodzi muzycy apelują do swoich rówieśników – Jeśli w naszym mieście lub w okolicy są osoby zainteresowane grą w zespole, potrafią grać na instrumentach, mają zdolności wokalne, serdeczne zapraszamy na próby. Spotykamy się w każdą niedzielę o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Pelplinie- zachęca Tomasz Jabłoński.
Uzgadnianie repertuaru i próby w związku z powyższym to nie wszystkie zadania planowane przez muzyków z MM. Wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury młodzież zakupi sprzęt muzyczny potrzebny do realizacji powyższego zadania. – Kupimy między innymi perkusję i gitarę elektryczną. Wszystko oczywiście ze środków Programu „Działaj Lokalnie V” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Pokolenia – Lokalnej Organizacji Grantowej – mówi P. Łaga.
Mamy nadzieję, że dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Pokolenia oraz wspólnie realizowanym zadaniom zespół muzyczny MM podbije swoja muzyką serca rówieśników.
W ramach tego samego projektu zawiązała się również Orkiestra Dęta w Pelplinie. Chęć czynnego grania w Orkiestrze Dętej wyraziło dotąd 12 osób. Instruktorem i dyrygentem orkiestry został Tadeusz Negowski, nauczyciel w Szkole Muzycznej w Pelplinie i dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Stargardzie Gdańskim. Podczas ostatniego spotkania wyznaczony został na 30 sierpnia 2007 termin pierwszej, oficjalnej próby Orkiestry.
Zapraszamy do współpracy.
(gok)
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk