MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 28 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2016-03-04 Otrzymaliśmy dofinansowanie w programie MKiDN Kultura Dostępna

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił wyniki naboru wniosków do programu - Kultura Dostępna. Miło nam poinformować, że wśród wniosków, które otrzymały dofinansowanie, jest projekt Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie pod nazwą "Organizacja edukacji kulturalnej na terenach wiejskich gminy Pelplin połączonej z wyjazdami do instytucji kultury". Wniosek otrzymał dofinansowanie w wys. 59 tys. zł.

Celem programu Kultura Dostępna jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. W ramach programu dofinansowano zadania skoncentrowane na nieodpłatnym uczestnictwie osób o utrudnionym dostępie do narodowych zasobów dóbr kultury i instytucji kultury ze względu na niepełnosprawność i/lub bariery  przestrzenne, ekonomiczne, społeczno-mentalne, kompetencyjne, prawne.

Projekt Ośrodka Kultury obejmuje organizację nieodpłatnych zajęć w świetlicach wiejskich, wyjazdów do teatrów i innych instytucji kultury na Pomorzu i będzie realizowany do końca 2016 roku.

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk