MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 28 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2016-12-08 Jaś i Małgosia - spektakl teatralny

Od rana na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie gościmy aktorów współpracujących z Agencją Artystyczną ATRYBUT. Tym razem dzieci z gminy Pelplin obejrzały spektakl teatralny pt.: "Jaś i Małgosia". Widowisko zostało wystawione dwukrotnie. 

 

O spektaklu...

Pewnego zupełnie zwyczajnego dnia w maleńkiej cukierni pojawia się tłum miłośników słodkich wypieków. Niestety, ciasta nie są jeszcze gotowe. Jak zatrzymać klientów do czasu, gdy z pieca będzie można wyjąć pierniki, baby i torty? Z pomocą przychodzi wyobraźnia! Okazuje się, że akcesoria kuchenne to znakomite składniki do wyczarowania opowieści. Już po chwili w cukierni wyrasta las z foremek, a książka kucharska zamienia się w chatkę drwala. Tak zaczyna się opowieść o niezwykłych przygodach Jasia i Małgosi...

Głowni bohaterowie wpadają w nie lada tarapaty. Jaki będzie finał opowieści? Czego nauczą nas Jaś i Małgosia? Bohaterowie pokażą, że w życiu można spotkać się ze złem. Trzeba jednak umieć sobie radzić w trudnych sytuacjach. Nie poddawać się i walczyć o swoje szczęście. Nie można bezczynnie stać, gdy ktoś nas krzywdzi. Trzeba się bronić.

Teatr przedmiotu. Okazuje się, że akcesoria kuchenne to znakomite składniki do wyczarowania opowieści. W spektaklu pojawiają się dwie sceny - rzeczywista i baśniowa - jest plan narratorski, w którym komentowana jest baśń. Muzykę skomponował znany kompozytor Krzysztof Dzierma. Spektakl trwa ok. 50 minut, udział w nim bierze 3 aktorów.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk