MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2007-09-10 IX Otwarte Szaradziarskie Mistrzostwa Pelplina.
W minioną sobotę 8 września 2007 r. w Zespole Szkół nr 2 w Pelplinie odbyły się IX Otwarte Szaradziarskie Mistrzostwa Pelplina. Organizatorami mistrzostw był Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie i Gdański Klub Szaradzistów „Neptun”. W przygotowaniach i przebiegu mistrzostw pomogła Szkoła Nr 2 w Pelplinie.
Do zmagań przystąpiło 28 uczestników z różnych stron Polski, w tym kilka osób z samego Pelplina. Mistrzostwa o godzinie 13-tej otworzył pan Zdzisław Waśniewski, który od wielu lat przygotowuje spotkanie szaradzistów w Pelplinie. Po przywitaniu wszystkich zebranych przez dyrektora GOK Piotra Łagę, głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Andrzej Stanuch. W swoim wystąpieniu wyraził zadowolenie z organizacji mistrzostw w Pelplinie i zaprosił wszystkich na przyszłoroczne, jubileuszowe X mistrzostwa. W uroczystostości otwarcia mistrzostw uczestniczyli także: Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie pan Adam Kaszowicz oraz zastępca Burmistrza pan Tadeusz Błędzki. Z kolei prezes klubu „Neptun” Tadeusz Olejarczyk przedstawił uczestnikom mistrzostw zadania.
Rozwiązywanie krzyżówek i innych zadań przebiegało w dwóch godzinnych blokach. W przerwie wszyscy mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów.
Rywalizacja zakończyła się następującymi wynikami (sześć pierwszych miejsc):
  1. Hankus Andrzej z Gdańska – 82 pkt,
  2. Rogowski Rafał z Pabianic – 67 pkt,
  3. Skowroński Adam z Twardowa – 67 pkt,
  4. Góralski Mariusz z Wrocławia – 66 pkt,
  5. Figlarowicz Małgorzata z Gdańska – 60 pkt,
  6. Iwanek Roman z Gdańska – 58 pkt.
Wszyscy szaradziści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, zaś zdobywcy trzech pierwszych miejsc dodatkowo otrzymali nagrody oraz puchary. Nagrodę dla zwycięzcy ufundował Burmistrz Gminy i Miasta Pelplin pan Andrzej Stanuch. Pozostałe nagrody ufundowane zostały przez Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie,  Wydawnictwo „Bernardinum” w Pelplinie oraz Gdańskie Stowarzyszenie Szaradzistów. Nagrodę książkową ufudowało także Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej.
Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.
(gok)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk