MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2017-04-26 Happening - jak palić w kotle domowym, aby nie zatruwać środowiska

26 kwietnia 2017 r. na Targowisku Miejskim w Pelplinie odbył się happening dot. prawidłowego palenia węglem w kotłach domowych.

Stowarzyszenie Miłośników Pelplina wspólnie z uczniami LO w Pelplinie, pod kierunkiem koordynatora projektu Rafała Deski, nauczyciela fizyki, realizuje projekt pod nazwą „Pogromcy pyłów – wzrost świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, mieszkańców Gminy Pelplin”. Projekt został dofinansowany ze środków Powiatu Tczewskiego w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych.

Podczas happeningu zaprezentowany został pokaz „czystego palenia”, który poprowadzili przedstawiciele popularnego serwisu internetowego „Czyste ogrzewanie”. Członkowie tej społeczności, głównie z południa Polski, prowadzą edukacyjną stronę i fan page na Facebooku dot. walki o czyste powietrze w kraju oraz od kilku lat organizują publiczne pokazy poprawnego palenia w piecach i kotłach domowych. Ponadto podczas happeningu przedstawiono mieszkańcom gminy Pelplin informacje o innych działaniach w ramach projektu „Pogromcy pyłów”, tj. o zamontowanych czujnikach pomiaru zanieczyszczenia powietrza na terenie Pelplina i prowadzonych działaniach edukacyjnych.

W ramach projektu wykonane zostały 4 czujniki do pomiaru pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5. Czujniki zainstalowane są w różnych miejscach miasta, a dane można odczytać on-line przez całą dobę na podstronie Stowarzyszenia www.smp-pelplin.pl  oraz fan page’u na Facebooku.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk