MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2018-01-14 26 Finał WOŚP w gminie Pelplin - podsumowanie

14 stycznia 2018 roku odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków ”.

W gminie Pelplin zebrano ponad 17 800 zł.

Datki do puszek zbierało 34 wolontariuszy, głównie uczniów gminnych szkół. Kwesta prowadzona była w Pelplinie, a także w Kulicach i Rajkowach. Do skarbonek WOŚP zebrano razem 9370,71 zł. Wszystkim wolontariuszom należą się gorące podziękowania, tym bardziej że dzień był mroźny!

Po południu odbyła się impreza w Ośrodku Kultury, na której wystąpiły dzieci i młodzież z koła wokalnego MOK pod kierunkiem Małgorzaty Kornas oraz zespół Kingston Kapitana. Pomiędzy występami prowadzone były licytacje przedmiotów, upominków, gadżetów, przekazanych na WOŚP. Pierwszy kubek WOŚP znalazł nabywcę aż za 210 zł. Kosz z Kwiaciarni Szafirek z piłką, szalikiem, proporczykiem i innymi gadżetami Klubu Wierzyca Pelplin „poszedł” za 500 zł. Za 150 zł wylicytowano m.in. poduszkę z logotypami WOŚP, pióro Waterman ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Pelplina Patryka Demskiego. Topór do walk średniowiecznych przekazany przez Olka Twardzika uzyskał 270 zł. Za ponad 100 zł obecni na sali nabyli niektóre zdjęcia z autografami artystów, którzy w ubiegłym roku występowali w Pelplinie, a także kosz wędlin z Masarni Rąbała, zestawy kubków z koszulkami. Dużo przedmiotów na aukcji osiągnęło kwoty 30-80 zł. Łącznie z wylicytowanych przedmiotów w czasie imprezy zebrano 3624,20 zł.  Ponadto w holu Ośrodka Kultury było pyszne ciasto przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, za które udało się pozyskać 171,00 zł.

Imprezę w ramach WOŚP zorganizowała Szkoła w Kulicach. Mieszkańcy byli bardzo hojni i zebrano łącznie 4364,45 zł.  

Tradycyjnie datki na WOŚP zbierane były w sklepie MIKI Anny Sobieralskiej, w sumie 342,12 zł.

Całość zebranej kwoty w gminie Pelplin wynosi 17872,48 zł (dla porówniania w ubiegłym roku było 15473,10 zł).

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali różne przedmioty na licytacje. Podziękowania dla występujących na scenie wokalistów i zespołu, dla firm, które wsparły posiłkami wolontariuszy.

Zdjęcia


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk