MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 19 stycznia 2019 r.
Aktualności

Powrót

2018-02-05 Powstaje "Turystyczny przewodnik społecznościowy WSPOMINAM KOCIEWIE"
Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE kolejny rok z rzędu zachęca do wspólnego celebrowania Światowego Dnia Kociewia.
 
Święto przypadające na 10 lutego od kilku lat  w zimowej aurze jednoczy mieszkańców Kociewia w wspólnej idei. LOT KOCIEWIE corocznie stara się zaproponować miłośnikom Regionu uniwersalny pomysł  na uczczenie tego dnia. Wysyłaliśmy już przypinki i kartki okolicznościowe, organizowaliśmy audycje radiowe i konkursy. W tym roku mamy kolejną propozycję związaną ze Świętem  i chcielibyśmy do jej realizacji zaprosić Wszystkich Mieszkańców i Miłośników Kociewia. 
 
W roku 2018 chcemy stworzyć „Turystyczny przewodnik społecznościowy WSPOMINAM KOCIEWIE”. Będzie to pierwsze podejście do stworzenie informatora gromadzącego  i wydobywającego na światło dzienne nie zawsze znane wcześniej historie miejsc i wydarzeń związanych z Kociewiem. Ma być to oryginalna zachęta do odkrywania czasami nieznanych elementów historii Regionu oraz jego turystycznego oblicza. Głównym składnikiem napędzającym powstawanie wydawnictwa ma być szerokie zaangażowanie społeczne, które nada przewodnikowi unikalny charakter, co również w późniejszym czasie może być wykorzystywane przy promowaniu publikacji. 
 
Turystyczny przewodnik społecznościowy po Kociewiu to:
  • zbiór miejsc, zdarzeń, osób powiązanych z Kociewiem,
  • wspomnienia i opisy z nimi związane,
  • chęć podzielenia się swoimi wrażeniami z miłośnikami Kociewia, a jednoczenie  możliwość poznania Regionu z perspektywy innych uczestników zabawy,
  • wspólne odkrywanie i podziwianie najciekawszych miejsc Regionu,
  • tworzenie nowoczesnego wizerunku Kociewia,
  • uzyskanie informacji różniących się od tych zamieszczanych w standardowych przewodnikach.
 
Mamy nadzieję, że w Państwa gronie znajdą się osoby, które będą chciały się podzielić z innymi swoimi wspomnieniami związanymi z Kociewiem. Będziemy bardzo wdzięczni  za rozpowszechnienie tej informacji w Państwa placówkach i jednocześnie serdecznie zachęcamy do udziału w naszej akcji.  
 
Szczegóły znajdują się w załączniku oraz dostępne są w naszych kanałach społecznościowych  na Facebooku (fb.com/lot.kociewie, fb.com/kociewie) oraz na Instagramie (profil „kociewie”). 
 
Z wyrazami szacunku,
Piotr Kończewski
Dyrektor Biura Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE 


Pliki do ściągnięcia
Załącznik (37 kB)

Archiwum

Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
Świetlica w Lignowach Szlacheckich
Kalendarz imprez
Newsletter
facebook
Karta Dużej Rodziny
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP