MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 19 stycznia 2019 r.
Aktualności

Powrót

2018-02-09 Obchody Światowego Dnia Kociewia

W 2018 roku Światowy Dzień Kociewia przypada na 10 lutego (sobota), ale w Pelplinie świętować będziemy już od 9 lutego w godz. 11:00 do 13:30

Na parterze dawnego budynku Pielgrzyma przy ul. Mickiewicza czekać będzie regionalistka pani Maria Schultz, która będzie uczyć śpiewu frantówek kociewskich oraz pan Antonii który będzie przygrywać na akordeonie.

Odbędzie się również malowanie kociewskich pocztówek, warsztaty hafciarstwa i prezentacja haftu kociewskiego przez panie z pracowni haftu i szydełkowania przy Miejskim Domu Kultury w Pelplinie oraz degustacja lokalnych potraw (smażone będą Grochowinki Kociewskie oraz zupa Krupnik).

Dla tych którzy nie mogą być z nami w tym dniu a będą śledzić oficjalny profil Miasta i Gminy Pelplin na Facebooku został przewidziany konkurs. Zasady konkursu będą ogłoszone w dniu 10 lutego 2018 roku.
10 lutego Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie zaprasza do zwiedzania Dawnego Opactwa Cysterskiego za symboliczną opłatą 2,00 zł od obiektu.

To doskonała okazja dla osób spoza regionu, by poznać zabytki Pelplina. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w to niezwykłe wydarzenie!
Będzie smacznie, kolorowo i wesoło!

Serdecznie zapraszamy!

(UMiG)


Archiwum

Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
Świetlica w Lignowach Szlacheckich
Kalendarz imprez
Newsletter
facebook
Karta Dużej Rodziny
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP