MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2018-05-13 Pelplińska Orkiestra Dęta z wizytą w Diepholz

Na zaproszenie władz i społeczności miasta Diepholz (Niemcy), od czwartku 10 maja do niedzieli 13 maja 2018, Pelplińska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego gościła w Niemczech.

W Diepholz świętowano 20 lat partnerstwa z Starogardem Gdańskim, w którym to od lat pracuje i działa kapelmistrz pelplińskiej orkiestry Tadeusz Negowski. Stąd też niejako „przez kapelmistrza” do Diepholz trafiła Pelplińska Orkiestra Dęta.

Jesienią ubiegłego roku lider zespołu muzycznego z Diepholz gościł w Ośrodku Kultury na koncercie Pelplińskiej Orkiestry Dętej. Muzyka w wykonaniu Pelplińskiej Orkiestry Dętej tak się podobała, że wspólnie z władzami miasta zaproszono muzyków do Niemiec.

Członkowie Orkiestry nocowali w domach mieszkańców niemieckiego miasta. Gospodarze byli bardzo serdeczni i gościnni. Oprócz dwóch koncertów muzycy zwiedzili miasto, oglądali skoki spadochronowe, uczestniczyli w wieczornej integracji razem z delegacją ze Starogardu Gdańskiego i lokalną społecznością. Dwóch muzyków uczestniczyło też w locie awionetką nad miastem, którą zafundował im jeden z mieszkańców Diepholz. Była też wizyta w pięknych ogrodach w Bad Ibrug. Nawiązane zostały nowe znajomości i przyjaźnie. Wyjazd Orkiestry był pięknym zwieńczeniem 10.letniej działalności.

 

Zobacz fragment koncertu

 

Sponsor wyjazdu Pelplińskiej Orkiestry Dętej do Niemiec

Michna Sp. z o.o. Sp. K. 83-130 Pelplin, ul. Podgórna 8/ Ropuchy

 

 

;
;
;


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk