MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2018-09-01 W Bielawkach odbyły się Dożynki Gminy Pelplin

Tegoroczne Dożynki Gminy Pelplin odbyły się 1 września w Bielawkach. Uroczyste obchody rozpoczęła Msza św. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach. Wspólnym przemarszem udano się na plac przy świetlicy wiejskiej, gdzie rozpoczęła się część oficjalna Dożynek, czyli wręczenie chleba przez starostów dożynkowych – państwa Anetę i Ryszarda Kuczkowskich, Pełniącemu Funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin, Tomaszowi Czerwińskiemu.

W czasie Dożynek odbył się przegląd wieńców dożynkowych oraz Turniej Sołectw. Na scenie wystąpił zespół Oj Toto działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie, a z gadką kociewską „Rómel po żniwach” zaprezentowała się pani Beata Górska. Następnie na scenie wystąpił zespół Dwa plus Dwa, najpiękniejsze włoskie przeboje wykonał Andrea Lattari, a do późnych godzin wieczornych trwała zabawa z zespołem Climat.

(www.pelplin.pl)

 

Podziękowania...

W imieniu Organizatorów tegorocznych Dożynek w sposób szczególny dziękujemy Krystynie Rąbała, Siostrom i Kadrze Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach oraz Spółce PELKOM za pomoc organizacyjną. Wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę sponsorów: Zakładu Masarskiego RĄBAŁA i Piekarni LOGISTIC.

Foto - UMiG


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk