MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2018-12-05 Gala Wolontariatu. Zapraszamy!

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła serdecznie zaprasza na uroczystą Galę Wolontariatu, która odbędzie się 5 grudnia (środa) 2018 roku o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

W tym roku już po raz dziewiąty zostaną przyznane Nagrody Wolontariatu. Nagroda ta jest formą podziękowania za całoroczny trud wszystkich wolontariuszy, organizacji, instytucji i firm angażujących się w działalność społeczną realizowaną na terenie Miasta i Gminy Pelplin oraz motywacją do dalszej pracy.

 

Tegoroczne Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach:
1. Wolontariusz roku
2. Organizacja przyjazna wolontariuszom
3. Firma przyjazna społeczności lokalnej
4. Inicjatywa społeczna roku

Celem Plebiscytu jest propagowanie idei wolontariatu, zachęcenie ludzi do aktywności, prezentowania dobrych praktyk oraz współpracy z organizacjami i instytucjami. Gala Wolontariatu będzie doskonałą okazją do zaprezentowania sylwetek tych najbardziej aktywnych mieszkańców naszej gminy. Podczas spotkania zaprezentuje się „Grupa Cienia z Opalenia” w spektaklu ,, Praca Popłaca”- na podstawie bajki Braci Grimm - Pani Zamieć. Zwieńczeniem Gali będzie koncert Ewy Kuklińskiej.

 

Wstęp wolny!

 

,Grupa Cienia z Opalenia”. Obecnie to 6 - osobowa grupa dziewcząt i chłopców w wieku od 10-14 lat, która gra na scenie opaleńskiego Domu Kultury. Po raz pierwszy z teatrem cienia zetknęła się w 2015 r. kiedy to wzięła udział w konkursie DZIAŁAJ LOKALNIE IX i otrzymała dofinansowanie na swój projekt pn. ZAPALONE DZIECI”.
Realizując projekt uczestniczyła w warsztatach cienia podczas Międzynarodowego Festiwalu ANIMO w Kwidzynie. Dzięki tym warsztatom młodzież zdobyła umiejętności teatralne grania cieniem i światłem.
Zdobyte umiejętności młodzież przekazała swoim młodszym rówieśnikom. Zajęcia kontynuowane są do chwili obecnej. Grupa wielokrotnie występowała z okazji różnorodnych imprez okolicznościowych w gminie Gniew, Pelplin, Nowe i gminie Morzeszczyn ze spektaklami cienia min.. ,,Dziewczynka z zapałkami, Horror, Wiosenne uniesienia, O Emilce szukającej wiosny, Jaś i Małgosia , Jasełka, Misterium Bożego Narodzenia oraz wiele innych.
Grupa realizując projekt ,,Zatańczyć z cieniem” w ramach programu Działaj Lokalnie X, przeprowadziła warsztaty teatralne cienia dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Pieniążkowie, Pelplinie oraz gości z Ukrainy.
Obecnie młodzież realizuje Gminny projekt edukacyjny, a przy tym występy w szkołach w gminie Gniew,przedszkolach oraz w Domu Dziecka w Tczewie.(19.06.18).

Ewa Kuklińska łączy w sobie rzadki talent tancerki, choreografa, piosenkarki i aktorki, które to dziedziny stały się w jej wykonaniu sztuką bardzo wysokiej próby. Jest jedną z najbardziej cenionych, wszechstronnych i rozpoznawalnych artystek estradowych. Od wielu lat, zarówno na estradzie jak i na scenie, w Polsce i poza granicami, Ewa Kuklińska prezentuje niezwykłą muzykalność, talent i profesjonalizm, które znajdują odzwierciedlenie w kolejnych produkcjach telewizyjnych, teatralnych i estradowych. Jej występy odznaczają się światowym poziomem doboru repertuaru, stylu, techniki tanecznej i wokalnej.

Po ukończeniu Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie, związała się na trzy lata z Teatrem Wielkim Opery i Baletu. Przez pięć lat tańczyła w najpopularniejszych grupach baletowych, których była współtwórczynią: Naya - Naya i Sabat, opuszczając je jako doświadczona tancerka i choreograf. Prywatne lekcje śpiewu pobierała u prof. Olgi Lady. Swoje umiejętności doskonaliła na studiach w Paryżu, jako stypendystka Rządu Francuskiego (L'Academie Internationale de la Danse, Schola Cantorum)

Ewa Kuklińska - TEATR Przez dwadzieścia lat była związana z warszawskim Teatrem Syrena, w którym zagrała w ok. trzydziestu tytułach, kreując główne i znaczące role m.in. w "Czarnej Mańce" (rola tytułowa), "Szalonych latach", "Broadway - róg Litewskiej", "Ostrym makijażu - make up" i "Manierach miłosnych", „Cafe pod Minogą”. Obecnie współpracuje z Wrocławskim Teatrem Komedia i bierze udział w wielu produkcjach teatralnych na terenie całej Polski. Aktualnie – „Randka w ciemno na dwie pary” N. Fostera i „Przebój Sezonu” K. Jaroszyńskiego.

Ewa Kuklińska - FILM - stal się atrakcyjnym uzupełnieniem doświadczeń teatralnych. Zagrała w ośmiu filmach, m.in. "Nie zaznasz spokoju", "Hallo Szpicbródka", "Lata dwudzieste, lata trzydzieste", w którym to filmie stworzyła fantastyczną kreację – Leny, gwiazdy przedwojennych teatrów. W filmie tym zaśpiewała też i zatańczyła dwa przeboje autorstwa Włodzimierza Korcza: „Mata Hari – każda kobieta to szpieg” i „Schody…schody…”. Piosenki te na stałe weszły do repertuaru Artystki.
Choreograficznie zrealizowała m.in. "Okrągły tydzień", 'Nie zaznasz spokoju".

Ewa Kuklińska – SCENA – jako choreograf przygotowała kilkadziesiąt sztuk, m.in. "Sprawę Romana K.", Taniec kogutów", „Showbizz”, „One i my”. Obecnie współpracuje z wieloma reżyserami i teatrami przygotowując bądź konsultując układy choreograficzne.

Ewa Kuklińska jako piosenkarka, tancerka i aktorka reprezentowała Polskę w programach realizowanych przez telewizje w Hamburgu, Berlinie, Pradze, Belgradzie, Toronto, Chicago i Nowym Jorku. W Polskiej Telewizji wzięła udział w ponad 100 widowiskach - w tym tak znanych jak "Kabaret Starszych Panów" (osiem wieczorów), "Melodie wielkiego ekranu", "Muzyka lekka, łatwa i przyjemna". Miała swoje autorskie programy "Ewa Kuklińska i jej goście", "Boutique disco", "3000 sekund z Ewą Kuklińską", "My style", "To ja".

Ewa Kuklińska jest „Marką” rozpoznawalną wśród polskiej i polonijnej publiczności, kojarzącą się z elegancja, wyczuciem stylu a przede wszystkim z bardzo profesjonalnym wykonaniem. Jako choreograf podpisała się pod 50 spektaklami w tym m.in. opracowała oprawę baletową do recitali m.in. Anny Jantar, Haliny Frąckowiak, Alicji Majewskiej, Maryli Rodowicz, Elżbiety Starosteckiej.

Ewa Kuklińska jako autorka realizowała cały cykl programów dla Telewizji Polonia, zatytułowany "Schody, pióra, brylanty", a dla Polsatu - "Telewizję śniadaniową". Prowadziła koncerty na Festiwalach Piosenki Polskiej w Opolu i Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. 
Ewa Kuklińska ukończyła również studia politologiczne na wydziale amerykanistyki.
W 2014 r. stworzyła swoją markę – EQ IMAGE, która jest Jej firmowym znakiem. EQ IMAGE jest firmą produkującą spektakle, koncerty, recitale i wszelkie przedsięwzięcia artystyczne.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk