MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2018-12-07 Podsumowanie projektu "Pamiętamy"

7 grudnia 2018 r. odbyła się uroczysta Gala kończąca projekt „Pamiętamy”, który realizowany został w ramach programu "Na 100 Niepodległa" Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego.

Celem projektu było utrwalenie wspomnień najstarszych mieszkańców gminy Pelplin, których rodzice oraz najbliżsi żyli i pracowali w okresie procesu odzyskiwania niepodległości oraz w pierwszych latach niepodległego państwa polskiego. Chcemy spisać, nagrać ich wspomnienia o ich pracy, codziennym życiu, zaangażowaniu społecznym i politycznym. Realizacja zadania miała wzmocnić poczucie wspólnoty, tożsamości narodowej wśród młodych mieszkańców naszej gminy.

Udział w projekcie wzięli historycy oraz uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kulicach, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rajkowach, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie oraz Collegium Marianum Liceum Katolickiego w Pelplinie.

Dziękujemy uczniom, nauczycielom, dorosłym mieszkańcom gminy za podzielenie się swoimi przeżyciami.  To był piękny wieczór, pełen autentycznej historii i wzruszeń.

 

 

;
;


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk