MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2019-07-10 Jesteśmy super mydlarzami

10 lipca 2019 w godz. 10:30-12:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie pod bacznym okiem instruktora odbyły się te wyjątkowe warsztaty artystyczne.

 

Kilka słów od instruktora...

Od kilki lat do łask wracają stare metody rękodzielnicze. Po czasie zachwytu, że „wszystko można kupić”, ludzie przypominają sobie, że wiele rzeczy można samodzielnie zrobić. Czasami można nawet wykorzystać jakieś resztki, czasami dlatego, że chcemy mieć pewność co znajduje się w środku (np. w kosmetykach), a czasem po prostu dlatego, że to może być super zabawa. Na moich warsztatach dowiecie się jak samodzielnie wykonać mydło.

Nauczę Cię technik, które pozwolą Ci wykonać podczas warsztatów wybrane rodzaje artystycznych, pachnących mydełek – podczas warsztatów masz do wykorzystania aż około kilograma świetnej jakości bazy mydlanej, wolnej od  potencjalnie szkodliwych substancji, z której możesz wykonać przynajmniej 5 mydeł. Uczestnicy zajęć wybiorą jego kolor, zapach, zatopią w nim kolorowe, fantazyjne ozdoby. Po skończonej pracy nad oryginalnymi mydłami otrzymacie Państwo dyplom „Super Mydlarza”.


Ponadto:

  • przekonasz się, że mydło, mydłu nie równe. Dowiesz się, czym jest mydło, czym różni się mydła, które tworzymy od mydeł ze sklepów i mydlarni
  • dowiesz się więcej o sposobach pielęgnacji Twojej skóry
  • przekonasz się jak wiele rzeczy z Twojego domu możesz wykorzystać przy wyrobie artystycznych mydełek, by uzyskać zachwycający efekt bez specjalnego inwestowania pieniędzy

 

;
;
;
;
;


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk