MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2008-03-10 Dzień Kobiet. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Wypełniona sala, uśmiechnięte, zadowolone twarze, to efekt spotkania, które odbyło się 8 marca br. w Zespole Szkół nr 1 w Pelplinie. Już po raz drugi Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie zorganizował spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Program spotkania był bardzo atrakcyjny i różnorodny. Przyczynił się do tego zarówno Ośrodek Kultury, jak i współorganizatorzy spotkania, którymi byli właściciele salonu fryzjerskiego, salonu kosmetycznego, huty szkła, kwiaciarni oraz lokalni artyści malarze.

Spotkanie rozpoczęto od wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursu strażackiego pod hasłem „112 w trudnej sprawie – nie używaj przy zabawie”. Ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin nagrody, wręczył zastępca burmistrza pan Tadeusz Błędzki, który też wszystkim paniom złożył najlepsze życzenia z okazji ich święta.

Program sobotniego spotkania uświetnił występ zespołu muzycznego ze Starogardu Gd. w składzie Elżbieta Piskorska i Sławek Hoduń. Wystąpiły także uczennice z Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie: Dagmara Szulkowska i Natalia Wensierska, z programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Katarzyny Bembenek. Goście mogli podziwiać pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu Partyka Dobrzyńskiego z partnerką Karoliną i tańca nowoczesnego, który zaprezentował Oskar Jaśniewski z Kulic. Dużym zainteresowaniem cieszyły się porady i pokazy kosmetyczki, pani Joanny Bąkały oraz pokazy stylizacji fryzur damskich zaprezentowanych przez panią Annę Landowską, właścicielkę Studia Fryzur i Urody „Creative” ze Starogardu Gd. Trzeba przyznać, że obie panie przez cały czas miały ręce „pełne roboty”. Ustawiały się kolejki chętnych pań, aby zasięgnąć porad, poprawić makijaż albo fryzurę. Chwili wytchnienia  nie mieli też państwo Maria i Tomasz Zywert, którzy malowali portrety chętnych osób. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyrobów ze Studia Szkła „Wiktoria” Starogard Gd. Właściciele przywieźli mnóstwo szklanych drobiazgów. Część z nich znalazła nabywców.  Pyszne ciasta na poczęstunek przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich: z Rudna, Rożentala, Wielkiego Garca, Rajków i Bielawek oraz  Cukiernia „Edyta”, którym serdecznie dziękujemy.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk