MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2019-10-21 Pokaz filmu "Szpęgawsk 1939 - Zbrodnia Pomorska"

Z okazji 80. rocznicy Zbrodni Niemieckiej w Lesie Szpęgawskim 20 października 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się pokaz filmu "Szpęgawsk 1939 - Zbrodnia Pomorska". Film został wyprodukowany przez Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego.

Dwukrotny pokaz filmu "Szpęgawsk 1939" zgromadził w sali Ośrodka Kultury ponad 400 osób. Bardzo dobrze zrobiony film pokazuje okrutną tragedię na Kociewiu z czasu II wojny światowej. Kilka słów o filmie powiedział reżyser Sebastian Bartkowski. Burmistrz Pelplina Mirosław Chyła podziękował za zrobienie filmu i zwrócił uwagę na potrzebę zachowania pamięci o tysiącach ofiar.

 

21 października 2019 r. film obejrzeli uczniowie starszych klas szkół z Gminy Pelplin.

Informujemy, że jest możliwość otrzymania filmu na płycie DVD. W tym celu należy wypełnić formularz dostępny w biurze MOK lub złożyć zamówienie drogą emaliową uth1@wp.pl . Producent - Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego nie pobiera opłat za płyty z filmem. Można natomiast wesprzeć działalność Instytutu poprzez wpłatę darowizny, do czego zachęcamy.

Foto. Kadr z filmu

;
 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk