MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2019-10-30 Projekt "O czym mówią wieki, a co pachnie w kuchni"

Projekt „O czym mówią wieki, a co pachnie w kuchni”, który trwał od marca do października 2019 roku w Lignowach Szlacheckich właśnie dobiega końca. Realizatorem zadania było stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet, a jednym z partnerów Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.

Wśród licznych warsztatów ekologicznych, historycznych i kulinarnych były też wyjazdy zorganizowane dla uczestników projektu – mieszkańców wsi  do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich.  Efektem tego ambitnego przedsięwziecia jest książeczka o historii wsi i tradycjach kulinarnych lignowskich gospodyń. W publikacji są też stare fotografie ludzi, miejsc, zabudowań w zestawieniu dawniej i dziś.

 

Operacja współfinansowana ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt.  „Świetlicę swą widzę ogromną, czyli organizacja wydarzeń i szkoleń podnoszących poziom kapitału społecznego, w tym związanych z zachowaniem dziedzictwa, ochrony środowiska i klimatu” realizowanego w ramach Poddziałania  „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, przyznanego za pośrednictwem LGD „Wstęga Kociewia”.

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk