MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2020-04-14 Komunikat dot. Dni Pelplina

Informujemy, że z powodu panującej pandemii koronawirusa, zaplanowane w terminie 6-7 czerwca koncerty plenerowe na „Dni Pelplina 2020”, nie odbędą się.  

W obecnej sytuacji należy zadbać przed wszystkim o bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców. Wszystko na to wskazuje, że w czerwcu zabroniona będzie organizacja imprez masowych, chociaż na dzisiaj nie mamy jeszcze rozporządzeń rządu w tej sprawie.

Organizacja święta miasta to kosztowne przedsięwzięcie, które finansowane jest w głównej mierze ze środków samorządu gminy oraz środków pochodzących od sponsorów. Pozyskanie firm sponsorskich w obecnej sytuacji byłoby bardzo trudne. Także samorząd Gminy ma w tej sytuacji inne, priorytetowe zadania.

Miejski Ośrodek Kultury, organizator imprezy masowej, musiałby już dzisiaj podjąć szereg dalszych czynności przygotowawczych w celu realizacji takiego przedsięwzięcia w czerwcu. W sytuacji jaką mamy w kraju, działania te byłby nieuzasadnione.

Dlatego na święto miasta planowane są inne działania, głównie w sieci. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco. Mamy świadomość, że nie zrekompensują one koncertów i spotkań „na żywo”, ale pozwolą chociaż w pewien sposób na świętowanie.

Dobrą informacją jest planowana organizacja w Pelplinie tegorocznych „Dożynek Wojewódzkich” 12 września. To dla Pelplina wyróżnienie, ale i wyzwanie. Już trwają przygotowania organizacyjne do tego wielkiego wydarzenia w naszym mieście. Mamy nadzieję, że organizacja Dożynek będzie możliwa i będzie to czas integracji i dobrej zabawy.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk