MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2020-09-19 Oferta edukacji artystycznej na rok szkolny 2020/2021

Oferta edukacji kulturalnej, zajęć artystycznych

Rok szkolny 2020/21

 

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego 2020/21 zapraszamy na zajęcia edukacji kulturalnej, artystycznej w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Chociaż żyjemy w czasie koronawirusa, chcemy dalej stwarzać możliwość rozwoju talentów, zainteresowań, organizować wydarzenia kulturalne. Od strony organizacyjnej postaramy się zrobić wszystko co możliwe, aby podczas zajęć zapewnić bezpieczeństwo uczestników.

Zgodnie z wytycznymi dot. znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, prowadzenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, w tym zajęć ruchowych, artystycznych, może być obecnie organizowane w pomieszczeniach, w tym w salach, klubach, pod warunkiem, że  na jednego uczestnika musi przypadać co najmniej 10 m2, co oznacza, że w sali widowiskowo-konferencyjnej Ośrodka Kultury w Pelplinie podczas zajęć edukacji artystycznej i kulturalnej może uczestniczyć 12 osób + 1 osoba prowadząca (wg wytycznych - obiekt do 300 m2).

 

Szkoła tańca towarzyskiego, nowoczesnego

Dzieci przedszkolne oraz ze szkoły podstawowej, młodzież i dorosłych, zapraszamy do zajęcia - naukę tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Tańca uczą instruktorzy ze Studia Tańca „Stakato” z Tczewa.

 • Zajęcia w poniedziałki w godzinach popołudniowych, dla dzieci najmłodszych w wieku do 5 lat po 30 min, dla starszych 45 min
 • Odpłatność: Zajęcia 30-minutowe: 30 zł / miesiąc. Zajęcia 45-minutowe: 40 zł / miesiąc

Zajęcia w grupach dostosowanych do wielkości sali zgodnie z wytycznymi MKiDN, czyli max do 12 osób.

 

Aerobic dance

Lubisz tańczyć w rytm dobrej muzyki? Aerobik Dance to zespół ćwiczeń połączonych w kroki taneczne, przez co można jednocześnie bawić się i rzeźbić swoją sylwetkę. Ćwiczenia prowadzą instruktorzy Studia Tańca „Stakato” z Tczewa.

 • Zajęcia w poniedziałki w godzinach wieczornych w grupie do 12 osób.
 • Odpłatność: 8 zł/h

 

Balet

Zapraszamy na zajęcia baletu, pod kierunkiem pani Janiny Czyszak- absolwentki Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, tancerki Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Opery „Nova” w Bydgoszczy. Lekcje baletu kształtują prawidłową postawę ciała, wdzięk, grację oraz systematyczność i samodyscyplinę. Podczas zajęć dzieci uczą się zasad tańca klasycznego i podstaw baletu.

 • Zajęcia w poniedziałki w godzinach popołudniowych, raz w tygodniu po 45 min
 • Odpłatność:  60 zł/miesiąc
 • Grupy:

Gr. I (4-5 lat)

Gr. II (6-8 lat)

Gr. III (kontynuacja)

 

Pracownia plastyczna

Pracownia dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy osoby zainteresowane twórczością: malarstwo, grafika, rysunek i inne techniki. Warsztaty plastyczne rozbudzają nie tylko zdolności i umiejętności plastyczno-manualne, ale również rozwijają kreatywność i wyobraźnię dziecka. Zajęcia w pracowni plastycznej, na sali widowiskowej i w plenerze (póki będzie sprzyjająca pogoda) w małych grupach, po 1,5 godziny, raz w tygodniu, pod kierunkiem pani instruktor i historyka sztuki Ewy Landowskiej. Zapewniamy wszystkie materiały.

 • Dzień zajęć do ustalenia
 • Odpłatność: 65 zł/miesiąc

 

Nauka gry na instrumentach

GITARA

Zajęcia w grupach max 4 osób, raz w tygodniu po 45 min. Zajęcia prowadzi instruktor muzyk Krzysztof Paul.

 • Zajęcia w czwartki w godzinach popołudniowych
 • Odpłatność: 60 zł/ miesiąc

KEYBOARD

Zajęcia w grupach 2-osobowych, raz w tygodniu po 45 min. Zajęcia z zachowaniem odległości co najmniej 2 m i poddaniem dezynfekcji wszystkich przedmiotów mających bezpośredni kontakt z osobami, które je użytkują. Zajęcia prowadzi pedagog, nauczyciel muzyki, instrumentalista Piotr Negowski.

 • Zajęcia w środy w godzinach popołudniowych

 

Koło teatralne

Warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych pod kierunkiem instruktora Arka Jaronia.  Zajęcia obejmują przygotowanie produkcji teatralnej, która będzie wystawiona w Ośrodka Kultury. Zajęcia raz w tygodniu.

 • Zajęcia w godzinach popołudniowych (dzień do ustalenia z instruktorem i uczestnikami)
 • Odpłatność: 60 zł/ miesiąc

 

Warsztaty wokalne

Zajęcia wokalne mają pomóc utalentowanym dzieciom i młodzieży w ich artystycznym rozwoju. Przewidują rozwój umiejętności wokalnych, w tym m.in. ćwiczenia z emisji głosu, dobór właściwej interpretacji utworów, pracę nad wizerunkiem scenicznym, uzyskanie pożądanej barwy głosu i inne profesjonalne ćwiczenia. Zajęcia pod kierunkiem Małgorzaty Kornas.

 • Zajęcia we wtorki w grupach max 5-osobowych
 • Odpłatność: 60 zł/ miesiąc

 

Pracownia haftu i szydełkowania

Wyszywanie, haftowanie, wykonywanie ozdób świątecznych i inne robótki ręczne. Zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć twórczych przeznaczonych głównie dla osób dorosłych. Przez zajęcia w pracowni rozwiniesz swoje zdolności artystyczne i manualne. 

 • Zajęcia raz w tygodniu,  w każdy wtorek w godz. 16:00-19:00.
 • Zajęcia nieodpłatne

 

Pelplińska Orkiestra Dęta

Orkiestra powstała w 2007 roku i od tej pory koncertuje, gra podczas świąt i uroczystości lokalnych. Próby Orkiestry odbywają się raz w tygodniu, w środy od godz. 17:30. Zajęcia w mniejszych grupach lub indywidualnie z instruktorami w zależności od potrzeby. Chętnych do gry w Orkiestrze zapraszamy. Zapewniamy instrumenty i wsparcie w rozwoju.

 • Zajęcia nieodpłatne (ale wymagane uczestnictwo w próbach, koncertach i innych zaplanowanych występach)

 

Zespół folklorystyczny "Oj-toto"

Zespół powstał w 2012 roku. Obecnie zespół ma przerwę w działalności. Wkrótce więcej informacji.

 

Szachy, warcaby, gry planszowe

W świetlicy wiejskiej w Lignowach Szlacheckich prowadzone są zajęcia gry w szachy, warcaby i inne gry planszowe. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zajęcia prowadzą Grzegorz Kozioł i Łukasz Kryła. Zajęcia są nieodpłatne, raz w tygodniu , otwarte dla wszystkich chętnych (nie są wymagane wcześniejsze zapisy).

Zajęcia w środy o godz. 16:00.

 

Warsztaty z druku 3D i robotyki
Wraz z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie zapraszamy młodzież z całej gminy do udziału w interesującym projekcie z robotyki, elektroniki i druku 3D. Ilość miejsc ograniczona do 20 osób. Zajęcia realizowane będą w pracowni w Szkole ZSP w Pelplinie. Zapisy mailowo na robotyka@zsp.pelplin.pl

 

Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji (LOWE)

Już wkrótce w Pelplinie rozpocznie się realizacja Projektu -  Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji (LOWE) realizowanego przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Planowane są zajęcia, warsztaty dla osób dorosłych, w tym kursy informatyczne, zajęcia edukacyjne, zdrowotne, z zakresu wiedzy prawnej i inne. Więcej informacji jesieną tego roku na stronach ZSP i MOK.

 

Inne zajęcia

Zachęcamy mieszkańców miast i gminy Pelplin do zgłaszania własnych propozycji, pomysłów na działalność w zakresie edukacji artystycznej, kulturalnej. Mogą to być różnego rodzaju warsztaty, cykle zajęć, spotkania, pokazy, itp. Ważne, żeby znalazła się grupa odbiorców, uczestników. Ośrodek Kultury to inaczej „społecznościowy dom kultury”, czyli miejsce aktywności mieszkańców, gdzie mogą rozwijać swoje talenty, pasje, realizować twórcze pomysły.

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku  https://www.facebook.com/MOKPelplin

oraz na stronę w Internecie www.mok.pelplin.pl

 

Zasady reżimu sanitarnego obowiązujące podczas uczestnictwa w zajęciach w  Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie:

 • tylko osoby bez objawów takich jak gorączka, kaszel, trudności z oddychaniem mogą osobiście przyjść do ośrodka kultury;
 • bezpośrednio przed wejściem do ośrodka kultury należy zdezynfekować dłonie w miejscu wyznaczonym i wyposażonym w środek dezynfekujący;
 • w dniu przyjścia na zajęcia należy poddać się procedurze sprawdzania temperatury, aby upewnić się, że jest ona właściwa;
 • należy mieć maseczkę lub innego rodzaju zasłonę ust i nosa, która może być zdejmowana na czas zajęć (podobnie jak w szkole);
 • należy przestrzegać właściwego dystansu od innych osób, o czym będzie przypominał prowadzący zajęcia;
 • w trakcie przebywania na terenie ośrodka kultury należy przestrzegać określonych zasad przemieszczania się i zachowania oraz stosować się do zaleceń kadry Ośrodka Kultury.

 

Ze względu na szybko zmieniającą się sytuację epidemiczną związaną z Covid-19, mogą zostać wprowadzone nowe wytyczne dot. organizacji zajęć w Ośrodku Kultury (w zależności od rozporządzeń rządu, właściwych i służb sanitarnych). O wszystkich zmianach Miejski Ośrodek Kultury będzie informował na bieżąco na swojej stronie internetowej www.mok.pelplin.pl  na portalu społecznościowym Facebook oraz na tablicach ogłoszeń.

 Pliki do ściągnięcia
Zarządzenie nr 5 dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie w spr. wprowadzenia Regulaminu uczestnictwa w zajęciach edukacji kulturalnej (1,579 kB)
Umowa o uczestnictwo w zajęciach edukacji kulturalnej 2020/2021 (761 kB)

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk