MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2020-09-07 Za nami XXII Szaradziarskie Mistrzostwa Pelplina

XXII Szaradziarskie Mistrzostwa Pelplina za nami. Tegoroczny turniej odbył się 5 września 2020. Zgromadzonych gości powitali Mirosław Chyła – Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, Piotr Łaga- dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie oraz Zdzisław Waśniewski – wieloletni współorganizator Mistrzostw Szaradziarskich w Pelplinie.

Tym razem w umysłowe szranki stanęło 36 uczestników z całej Polski. Rozgrywki były bardzo emocjonujące. Szaradziści zmagali się z niezwykle trudnymi zadaniami, które podzielone zostały na dwa etapy. Autorem tegorocznych zadań był Grzegorz Chomicz. Nad przebiegiem mistrzostw czuwało jury w składzie: Roman Iwanek, Bogdan Kęsy, Jacek Górski, Zdzisław Waśniewski i Adrian Waśniewski.

Po dwóch rundach niezwykle trudnych zadań najlepszy okazał się pan Maciej Gąska z Poniatowej. Miejsce II zajęła pani Agnieszka Warwas z Poznania, miejsce III wywalczyła pani Marzena Szymanowska – Pietrzyk z Poznania. W czołówce najlepszych znaleźli się również pan Rafał Rogowski z Pabianic (miejsce IV), pani Anna Maria Ketner z Józefowa (miejsce V) oraz pani Karolina Wierzbowska z Warszawy (miejsce VI).

 

Serdecznie dziękujemy Zdzisławowi Waśniewskiemu i Adrianowi Waśniewskiemu za współpracę przy organizacji Mistrzostw Szardziarskich w Pelplinie. Wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę Sponsorów tegorocznych Mistrzostw.

DZIĘKUJEMY:
Wydawnictwu BERNARDINUM oraz Referatowi Promocji UMiG.

Organizatorem wydarzenia był Gdański Klub Szaradzistów "Neptun" oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.

 

;
;
;
;


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk