MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2020-09-29 Twórczo i aktywnie w Lignowach Szlacheckich

Od marca 2020 roku w świetlicy w Lignowach Szlacheckich trwają różnorodne, kreatywne warsztaty z zakresu rękodzieła, kulinariów, ekologii, a także wyjazdy poznawczo-edukacyjne. Wszystko to w ramach projektu „Kuźnia rozmaitości”. Bierze w nich udział 15 osób. Celem jest integracja i aktywizacja mieszkańców oraz rozwijanie umiejętności manualnych, twórczych i artystycznych.

Pod okiem instruktorów – fachowców powstają ręcznie malowane w kociewskie wzory kubki, koszulki, torby, obrazy, filcowane dekoracje świąteczne,  szyte są poduszki sowy, plecaki, zające. Wytwarzany jest domowy ser, wypiekane są chleby, bułki, szneki i ruchanki, pasztety, pizza, a nawet domowa pitta z domowym kebabem.

Realizatorem projektu „Kuźnia rozmaitości” jest miejscowe stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet. Operacja uzyskała wsparcie  z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w ramach realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność  na lata 2014-2020 dla obszaru gmin: Gniew, Morzeszczyn, Subkowy, Pelplin i Tczew za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Wstęga Kociewia”.

Partnerem projektu jest Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.

Poniżej fotorelacja.

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk