MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 21 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2021-09-06 Delegacja z Pelplina na dożynkach na Jasnej Górze.

W miniony weekend 4-5 września 2021 roku delegacja Województwa Pomorskiego wzięła udział w ogólnopolskich dożynkach na Jasnej Górze. Wyjazd autobusem do Częstochowy zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Z racji organizacji tegorocznych Dożynek Wojewódzkich w Pelplinie, naszą gminę reprezentowała liczna, 12-osobowa delegacja z Burmistrzem Mirosławem Chyłą, dyrektorem Ośrodka Kultury, sołtysami i członkami rad sołeckich, panami z kół gospodyń wiejskich. Powiat Tczewski reprezentował wicestarosta Andrzej Flisik. Wyjazd miał charakter dziękczynny, pielgrzymkowy. Nad duchową stroną wyjazdu doskonale czuwał ks. Zbigniew Wycieki, diecezjalny duszpasterz rolników.

W sobotnie popołudnie, po przyjeździe do Częstochowy, był czas na spacer i odpoczynek, a wieczorem na udział w apelu przed cudownym obrazem na Jasnej Górze.

Głównym punktem pielgrzymki był udział w niedzielnej mszy św. sprawowanej na jasnogórskich wałach.  W ogólnopolskich dożynkach udział wziął prezydent Polski i tysiące rolników.

Wśród wielu wieńców z całej Polski był piękny wieniec dożynkowy z gminy Pelplin wykonany przez sołectwo i koło gospodyń wiejskich w Janiszewie.

Słowa podziękowania za zaproszenie do wyjazdu kierujemy w stronę Marszałka Województwa Pomorskiego. Pracownikom Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego dziękujemy za doskonałą organizację, a wszystkim współuczestnikom za wspaniałą atmosferę.   

Dożynki Wojewózkie w Pelplinie już za niespełna dwa tygodnie, 18 września 2021 r.

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk