MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 04 grudnia 2021 r.
Aktualności

Powrót

2021-10-01 Klub młodzieżowy w Pelplinie. Niedługo oficjalne otwarcie!

Miejski Ośrodek Kultury od jesieni 2020 roku realizuje projekt „Klub młodzieżowy w Pelplinie”.  W minionym roku MOK pozyskał dotację w Fundacji PZU, która przeznaczona została na działania związane z budowaniem społeczności klubu, integrację i edukację. W Ośrodku Kultury odbyło się kilka spotkań z młodzieżą, zorganizowano warsztaty arteterapii, warsztaty z komiksem, fotografowania, zdrowego żywienia, odbyły się spotkania z aktorem i psychologiem oraz zrealizowano kilka wyjazdów (do Bractwa Rycerskiego KERIN w Subkowach, na piknik astronomiczny do Malborka, do Adventure Park Gdynia Kolibki, do Centrum Nauki i Muzeum Fabryki MANUFAKTURA w Łodzi). Młodzież i kadra klubu uczestniczyła także w konsultacjach rządowych dot. strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia

Bardzo nas cieszy, że młodzież podejmuje też własne inicjatywy. Wzięła udział m.in. w konkursie związanym z Narodowym Spisem Powszechnym „Dlaczego się liczymy?”, w którym zajęła III miejsce w kategorii klas 4-8 szkól podstawowych, wsparła akcję "sprzątanie świata" (sprzątali na Osiedlu Pólko), czy też uczestniczą w zajęciach teatralnych realizaowanych w ramach jednego z projektów.

Wiosną tego roku w końcu udało nam się rozpocząć remont w pomieszczeniach przeznaczonych na klub. Otrzymaliśmy grant ze środków Ministerstwa Kultury oraz środki z gminy Pelplin, dzięki którym pomieszczenia przeszły modernizację. Prace dobiegły właśnie końca i pod koniec października nastąpi oficjalne otwarcie klubu!

Animatorem klubu jest pani Małgorzata Pokropska.

Zachęcamy do polubienia Fanpage Klubu

 

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk