MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 04 grudnia 2021 r.
Aktualności

Powrót

2021-10-05 Zakończono projekt fundacji PZU pn. "Klub młodzieżowy w Pelplinie"

W październiku 2020 roku Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie rozpoczął realizację projektu pn. „Klub młodzieżowy w Pelplinie”, który został dofinansowany ze środków Fundacji PZU. Projekt otrzymał dotację w wys. 33 tys. zł. 

Celem projektu była integracja, edukacja kulturalna i społeczna oraz pomoc w wychowaniu młodzieży w Gminie Pelplin. Oprócz rozwoju artystycznego, społecznego oraz komunikacyjnego, które były nadrzędnym celem projektu, zależało nam, aby stworzyć fundament do utworzenia w Pelplinie klubu młodzieżowego - miejsca przyjaznego młodzieży, miejsca spotkań, wspólnego działania, rozwoju, o dużym oddziaływaniu.

Jesienią 2020 roku odbyło się kilka spotkań animacyjnych, ale Covid-19 zatrzymał klubowe działania i część naszych pomysłów przenieśliśmy do sieci.  W formie online odbyło się m.in. spotkanie z aktorem Adamem Fidusiewiczem, cykl spotkań z coachem -psychologiem, warsztaty komiksu oraz spotkanie z doradcą żywieniowym i edukatorem zdrowotnym. Na szczęście większość działań została zrealizowana stacjonarnie. Za nami szereg twórczych i edukacyjnych przedsięwzięć m.in. warsztaty arteterapii, cykl spotkań w ramach tzw. „czarnego teatru”, warsztaty fotograficzne, z druku 3D, plastyczne, kulinarne, taneczne. Uczestnicy projektu mogli bliżej się poznać i zintegrować dzięki wspólnym wyjazdom. Wycieczki edukacyjne i krajoznawcze odbyły się do Bractwa Rycerskiego KREN w Subkowach, do Parku Adventure w Gdyni, do Malborka na Piknik Astronomiczny, a także do Centrum Nauki i Muzeum Fabryki MANUFAKTURA w Łodzi.

Realizacja projektu umożliwiła organizację kilkuset godzin spotkań-zajęć z młodzieżą, kilkunastu spotkań z ciekawymi osobami, które zainspirowały młodych do rozwoju i aktywności. Cieszy nas ogromna aktywność wszystkich uczestników projektu. Grupa młodzieży zaczęła utożsamiać się z lokalną społecznością oraz wychodzić z oddolnymi inicjatywami.

 

;

Projekt oficjalnie zakończono 5 października 2021.

 

Dofinansowano ze środków Fundacji PZU

 

;
;
;
;
;
;
;
;
;
;


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk