MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2008-09-05 Kociewie w Toruniu

 

Kociewie w Toruniu
 
Bogactwo kultury Kociewia, jego dziedzictwo kulinarne, muzyczne, sztuki plastyczne i rękodzieło zostało zaprezentowane w Toruniu 31 sierpnia podczas Festynu „Kociewskie Uciechy”. Organizatorem imprezy było Muzeum Etnograficzne w Toruniu.
Muzeum Etnograficzne gromadzi zabytki kultury ludowej z terenu Polski północnej. Tym razem wspólnie z LOT Kociewie zorganizowało pokaz kultury naszego regionu- Kociewia.
Zespoły folklorystyczne i koła gospodyń wiejskich zaprezentowały muzykę, taniec, śpiew, gwarę kociewską i stroje ludowe. Była to okazja, aby pod kierunkiem instruktorów nauczyć się grać w tradycyjne gry i zabawy, m.in. w słynne kociewskie „kapele”.
W parku etnograficznym pojawiły się stoiska promocyjne twórców ludowych, rzeźbiarzy, malarzy, hafciarek i rzemieślników. Można było spróbować regionalnego jadła i napitku.
Podczas kociewskiego festynu w rodzinnym mieście Kopernika, nie zabrakło również przedstawicieli z Gminy Pelplin. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich promowały swoje specjały kulinarne, a uczestniczki warsztatów haftu i szydełka z Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowały wyroby rękodzielnicze.
(mok)
Zdjęcia: Maria Leszman

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk