MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2008-09-16 Oferta programowa na rok szkolny 2008/09
Przedstawiona poniżej oferta programowa jest propozycją uwarunkowaną obecnie niewielkimi środkami i zapleczem technicznym. Niemniej jednak już poprzedni rok szkolny pokazał duże zainteresowanie różnymi formami zajęć pozaszkolnych. Oto nasza propozycja:
 
Pracownia plastyczna
Pracownia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym roku zajęcia poprowadzi instruktor plastyki ze Starogardzkiego Centrum Kultury, pani Ewa Landowska. Na zajęcia zapraszamy osoby zainteresowane twórczością plastyczną (malarstwo, grafika, rysunek). Zajęcia odbywać się będą w grupach wiekowych: dla dzieci z klas szkoły podstawowej, dla młodzieży gimnazjalnej i szkół ponadgimnazjalnych, dla osób dorosłych. Zajęcia trwają 1,5 godziny, raz w tygodniu (6 godzin miesięcznie). Odpłatność za zajęcia 15 zł za miesiąc. Zapewniamy wszystkie materiały.
Zainteresowanych prosimy o kontakt w terminie do końca września 2008. Spotkanie organizacyjne na początku października. Początek zajęć od 6 października 2008.
 
Szkoła tańca nowoczesnego „You can dance”
Dzieci starszych klas szkoły podstawowej i młodzież zapraszamy do szkoły tańca. Uczymy tańca, który oglądamy w popularnym programie telewizyjnym You can dance. Zajęcia szkoły tańca już trwają. Odbywają się w Ośrodku Kultury w Pelplinie, raz w tygodniu po 1,5 godz. Zajęcia płatne 10 zł za miesiąc. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
 
Cheerleaderki
Przyjmujemy zgłoszenia chętnych dziewcząt do grupy cheerleaderek. Zapraszamy uczennice z klas VI szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Aby grupa rozpoczęła działalność musi liczyć minimum 20 osób.
Zgłoszenia przyjmujemy w Ośrodku Kultury.
 
Pracownia muzyczna
W Ośrodku Kultury działają dwa młodzieżowe zespoły muzyczne (rockowe). Pierwszy, trochę już znany, Mister Sinister, występował m.in. podczas Finału WOŚP, koncertuje z powodzeniem w regionie. Natomiast drugi zespół zawiązał się niedawno. Próby zespołów odbywają się w soboty i niedziele. Już wkrótce do dyspozycji zespołów oddamy nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy. Liczymy na powstanie kolejnych zespołów. Zainteresowanych tym rodzajem muzyki prosimy o kontakt.
 
Orkiestra dęta
Orkiestra dęta liczy na dzisiaj 15 muzyków. Wśród nich jest czwórka młodzieży. Wciąż poszukujemy kolejnych muzyków instrumentów dętych. Przyjmujemy wszystkich chętnych, którzy potrafią choćby trochę grać. Dla takich osób prowadzimy cotygodniowe zajęcia z instruktorem muzycznym. Zajęcia są nieodpłatne. Natomiast cała orkiestra ćwiczy w każdą środę o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury.
 
Pracownia haftu i szydełkowania
Warsztaty haftu i szydełkowania trwają się już czwarty rok i skupiają głównie osoby dorosłe. Odbywają się raz w tygodniu, a uczestniczy w nich średnio po 10 osób. Zajęcia są nieodpłatne. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
 
Wycieczki
Zapraszamy na zorganizowane wyjazdy do teatru, kina, na wystawy oraz wydarzenia kulturalne w regionie. O planowanych wycieczkach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.
Najbliższa wycieczka w połowie października 2008.
 
Konkursy
Zapraszamy uczniów do udziału w konkursach organizowanych przez nasz Ośrodek i inne instytucje, z którymi współpracujemy. Już 24 października 2008 kolejny finał konkursu wiedzy dla gimnazjalistów Omnibus 2008. Szczegóły przekażemy do szkół pod koniec września 2008.
 
Kontakt:
Tel. 058 536 14 52 w godz. pracy biura: pon. – pt. 7.30 – 15.30
e-mail: mok@pelplin.pl                             www.mok.pelplin.pl
Tel. kom. 605 477 499
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk