MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2009-01-12 Kolejny rekord WOŚP w Pelplinie!
 
 Wczorajszy XVII Finał WOŚP w Pelplinie przyniósł kolejny rekord w ilości zebranych środków. W gminie Pelplin zebrano łącznie 5 441,44 zł,
w tym:
Zbiórka do puszek 3 454,37 zł.
Licytacja podczas koncertu przed Polo Marketem 1 550,00 zł.
Zbiórka w Kulicach podczas imprezy zorganizowanej przez Zespół Kształcenia i Wychowania 537,07 zł.
 
W tym roku Orkiestra zbierała na pomoc w leczeniu dzieci z chorobami nowotworowymi. W Pelplinie kolejny finał WOŚP rozpoczęto już o godz. 8.00. Na ulice Pelplina wyruszyło 12 wolontariuszy z puszkami. Wspierający Orkiestrę wrzucali datki do puszek i otrzymywali serduszka WOŚP oraz kalendarzyki na 2009 rok przygotowane przez gminę Pelplin. Tegoroczni wolontariusze to uczniowie szkół gimnazjalnych z Pelplina i Kulic oraz uczniowie szkół średnich. Większość z nich już po raz kolejny kwestowała w ramach WOŚP. Kwestowali: Salewska Karolina, Rychłowski Wojciech, Potrykus Natalia, Sielska Katarzyna, Kalisz Syndia, Sielski Juliusz, Błędzka Magdalena, Podjacka Dorota, Dzierżanowska Weronika, Rękiewicz Justyna, Magdziarz Karolina, Smigielska Klaudia. Wszystkim wolontariuszom gorąco dziękujemy.
 
Punktualnie o godz. 17.00 na parkingu przed Polo Marketem rozpoczął się koncert muzyczny. Jako pierwszy zagrał Zespół Segulious. Zespół tworzą uczniowie szkół średnich i studenci z Pelplina oraz ich koledzy z Trójmiasta. Zespół ćwiczy w pracowni muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie. Następnie na scenie zagrał Zespół XYZ z Pelplina. Zespół tworzą uczniowie szkół LO w Pelplinie oraz młodzież z innych szkół. Natomiast przed sceną zaprezentowała się Grupa Taneczna z Pelplina, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury. Układy tańca nowoczesnego przygotowane przez Oskara Jaśnewskiego podobały się szczególnie młodzieży. Później na scenie wystąpili dwaj muzycy: Krzysztof Szweda oraz Piotr Kalkowski. W ich wykonaniu usłyszeliśmy znane przeboje muzyczne. Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatorów nie dojechał zespół Dach z Białorusi, za co bardzo przepraszamy. Z drugiej strony zimno wystraszyło nieco publiczność i po 19-tej przed sceną zostało niewiele osób.
 
Aukcja
Między występami prowadzona była aukcja różnorodnych wyrobów, przedmiotów na rzecz WOŚP. Dwa torty ufundowane przez Cukiernię „Edyta” E. Badziąga wylicytowane zostały za 50 i 100 zł. Natomiast tort przekazany przez Piekarnię Leszka Mellera kupiony został za 70 zł. Warto zaznaczyć, że wszystkie torty zostały przekazane dla wolontariuszy za ich ofiarną pracę zbierania datków dla WOŚP. Jedną z najbardziej cennych pamiątek na niedzielnej aukcji była koszulka reprezentacyjnej zawodniczki w siatkówce pań Mileny Sadurek z oryginalnymi autografami siatkarek reprezentacji Polski. Koszula „poszła” za 190 zł. Najwięcej środków wpłynęło do puszki za kosz wędlin i mięsa ufundowany przez Zakłady Mięsne PiA Micna z Pelplina. Około 18 kg wędlin w pięknym koszu zostało sprzedane za 250 zł. Nabywca kosza przekazał go dla Caritas Diecezji Pelplińskiej. Drugi kosz wędlin i mięsa ufundowały przez Zakłady Mięsne Stanisława Rąbały z Bielawek i przyniósł dla WOŚP 100 zł. Także i w tym przypadku nabywca przekazał go do Przedszkola nr 2 w Pelplinie. Wysoko wylicytowane zostały też albumy o Cystersach i miejscach w Polsce, które odwiedził Jan Paweł II. Albumy przekazał na aukcję Urząd Miasta i Gminy w Pelplinie. Pierwszy z nich kupiony został za 60 zł, drugi aż za 230 zł. Cenne okazały się także szaliki klubu sportowego „Wierzyca Pelplin” przekazane przez prezesa Mariusza Paluchowskiego. Szalik i piłka z autografami piłkarzy nabyta została za 160 zł. Drugi szalik i medal za wejście do III ligi dał kolejne 80 zł. Wśród przedmiotów na aukcji był też obraz artystki Ireny Zagórskiej, pejzaż zimowy. Obraz sprzedano za 100 zł. Ponadto licytowano kubki z logo WOŚP, wyroby artystyczne pań z pracowni haftu i szydełkowania, siatki z gadżetami gminy Pelplin, kalendarze na 2009 rok wydane przez gminę Pelplin i parę innych przedmiotów. Pani sekretarz gminy Jolanta Limanowska przekazała kufel pełen drobnych monet. Przez cały rok od zakończenia poprzedniego finału WOŚP do wczoraj odkładała do kufla drobne pieniążki, które pozostały po zakupach. W ten sposób uzbierało się 98,37 zł.
Organizator - Miejski Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowanie oficjalnemu sponsorowi koncertu, którym był Bank Spółdzielczy w Skórczu, Oddział w Pelplinie. Dziękujemy zespołom muzycznym, grupie tanecznej, obsłudze technicznej, panu Leszkowi Jachlewskiemu za użyczenie samochodu na scenę. Dziękujemy władzom gminy Pelplin, które wsparły WOŚP podczas aukcji. Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucili jakikolwiek datek do puszek i kupowali na aukcji. Dzięki hojności tak wielu osób mogliśmy uzbierać sporą kwotę na szczytny cel.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk