MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2009-03-09 Dzień Kobiet w Pelplinie już za nami
W niedzielę (8.03) w Zespole Szkół nr 1 w Pelplinie odbyły się obchody Dnia Kobiet. Organizatorem tej uroczystości był Miejski Ośrodek Kultury.
Dla około 130 pań, które zaszczyciły nas swoją obecnością, przygotowano atrakcyjny program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła się od pokazu multimedialnego, ktróry przygotowali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie. Uczniowie z ZS nr 1, których przygotowała pani Dorota Sakowska wyrecytowali dla pań i o paniach wiersze.
Wielkie show zrobił pokaz strzyżenia i modelowania, który poprowadziły panie Monika Izba z Zakładu Fryzjerskiego w Pelplinie oraz pani Anna Landowska ze Studia Fryzur i Urody CREATIVE w Stargardzie Gdańskim, prezentacja makijażu i  pielęgnacji dłoni w wykonaniu Emilii Czech z Gabinetu Kosmetycznego w Pelplinie również spotkała się wielkim zainteresowaniem.  Wiele pań mogło skorzystać z bezpłatnego strzyżenia i modelowania, a także zrobić sobie perfekcyjny makijaż. Panie miały przez cały czas ręce pełne roboty.
Niewątpliwie ogromną atrakcją niedzielnej imprezy była prezentacja mody ślubnej, którą przedstawiła pani Małgorzata Smoczyńska z Pracowni Sukien w Pelplinie. Pani Lucyna Sanocka z Kwiaciarni w Pelplinie zaprezentowała najnowsze trendy w dziedzinie florystyki. Goście mogli podziwiać również pokaz tańca towarzyskiego, który zaprezentowali tancerze ze Szkoły Tańca Piruet pana Piotra Popielarczyka. Młodzi tancerze za przepiękne wykonania walca angielskiego, rumby i cha-chy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Oskar Jaśniewski- instruktor Szkoły Tańca Nowoczesnego działającej przy Ośrodku Kultury w Pelplinie, przygotował program artystyczny, który zaprezentowała młodzież z gminy Pelplin.
Wczorajsze spotkanie uświetnił również zespół muzyczny The Gold ze Stargardu Gdańskiego.
Ciekawostką wczorajszego spotkania była także wystawa Witraży pana Andrzej Kapicy. Wielkim zainteresowaniem cieszył się również pokaz wyrobów ze Studia Szkła „Wiktoria” Starogard Gd. państwa Badzioch. Właściciele przywieźli mnóstwo szklanych drobiazgów. Część z nich znalazła nabywców.
W programie był również pokaz nakrywania do stołu, który przedstawili nam uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie. Młodzież została przygotowana pod kierunkiem pani Joanny Lubińskiej. Sztuka ta, zwana Savoir vivre oczarowała wszystkie gospodynie domowe, gdyż dekoracja stołów była zachwycająca.
Dziękujemy pani Ewie Landowskiej, instruktor plastyki ze Stargardu Gdańskiego, która poprowadziła krótkie warsztaty plastyczne dla pań, w których drzemie, choć odrobina talentu plastycznego.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pań Krystyny Gierszewskiej, Krystyny Chmielewicz oraz pań z Kół Gospodyń Wiejskich w Wielkim Garcu, Międzyłężu, Małych Walichnowach i w Rudnie, które na spotkanie przywiozły pyszne wypieki.
Dziękujemy również Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Pelplinie za udostępnienie pomieszczeń na zorganizowanie uroczystości.
Wszystkim paniom raz jeszcze składamy gorące życzenia z okazji ich święta.
Oby słońce świeciło Wam przez cały rok!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

foto. Seweryn Brzeziński


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk