MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2009-03-19 Koncert w Bibliotece Miejskiej
18 marca 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie odbył się koncert Pelplińskiej Orkiestry Dętej. Orkiestra zagrała na zaproszenie Uniwersytetu III Wieku, który w każdą środę spotyka się na zajęciach w Bibliotece.
Czytelnię, która zamieniła się w salę koncertową, oprócz członków UTW, wypełnili pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej z Pelplina, wychowankowie i opiekunowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Pelplina, przedstawiciele władz samorządowych w osobach zastępcy burmistrza Tadeusza Błędzkiego i sekretarz gminy Jolanty Limanowskiej, sponsorzy orkiestry oraz inni goście.
Gości przywitał i koncert poprowadził kapelmistrz orkiestry Tadeusz Negowski. Orkiestra zagrała siedem utworów oraz kolejne dwa na bis. Zebrani usłyszeli m.in. marsze i polkę. Między poszczególnymi utworami prowadzący opowiedział zebranym historię powstania orkiestry dętej, podziękował sponsorom, przedstawił wszystkich muzyków.
Orkiestra została nagrodzona hojnymi brawami na stojąco. Był to już szósty publiczny występ Pelplińskiej Orkiestry Dętej.
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk