MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 28 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2009-06-30 Bawiliśmy się na festynach w Lignowach Szlacheckich, Janiszewku i Rudnie.

W minioną sobotę 27 czerwca, w trzech miejscowościach naszej gminy odbyły się festyny. Najwcześniej zabawy rozpoczęły się w Lignowach Szlacheckich na placu przed świetlicą wiejską. Już od godz. 14-tej pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury pan Wiesław Świtała z pomocą organizatorów z sołectwa prowadził zabawy i konkursy dla najmłodszych. Natomiast po południu rozpoczęła się zabawa dla mieszkańców sołectwa Lignowy Szlacheckie. Do zabawy grał zespół pana Jaworskiego. Wieczorem także dorośli konkurowali w zabawach na wesoło. W godzinach nocnych zabawa przeniosła się do świetlicy. Organizatorem festynu było sołectwo Lignowy Szlacheckie przy współorganizacji Miejskiego Ośrodka Kultury.

W Janiszewku, sołectwo i MOK, zorganizowało zabawy i konkursy dla dzieci w plenerze. Sama zabawa taneczna odbyła się w świetlicy, a grał zespół „Pogoda” z Tczewa. Jak mówi sołtys, pan Tadeusz Laskowski, zabawa była bardzo udana.

Natomiast w Rudnie odbył się festyn zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Tradycyjnie odbył się na placu przy Ośrodku Zdrowia. Pogoda jak wszędzie tego dnia dopisała i mieszkańcy Rudna mogli miło spędzić wieczór.

 
 
 
 
 
 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk