MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2009-10-28 Paweł Hinz z ZS nr 2 w Pelplinie Omnibusem 2009
Można powiedzieć, iż wczoraj (27.10) podczas Gminnego Turnieju Wiedzy tradycyjnie już Omnibusem okrzyknięty został Paweł Hinz, uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie. Paweł był bezkonkurencyjny, o czym świadczyła zdecydowana przewaga punktów w porównaniu do pozostałych zawodników.
Wczoraj, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się Gminny Turniej Wiedzy OMNIBUS 2009. Konkurs skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych i miał na celu rozbudzenie zainteresowań, poszerzenie wiedzy oraz rozwój logicznego myślenia wśród młodzieży. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 5 szkół. Gościliśmy młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Pelplinie, Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie, Zespołu Szkół w Rajkowach oraz z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kulicach. Łącznie w tegorocznym Omnibusie udział wzięło 34 uczniów.

Przebieg konkursu...

Turniej składał się z trzech etapów. W części pierwszej udział wzięli wszyscy uczestnicy. Były to eliminacje pisemne. Podczas, gdy komisja konkursowa sprawdzała prace pisemne na uczestników Turnieju czekał słodki poczęstunek, który ufundował między innymi Pan Leszek Meler, za co serdecznie dziękujemy. Po przerwie ogłoszono wyniki testów. Do kolejnego etapu przeszła najlepsza "dziesiątka", która uzyskała najwyższą ilość punktów. Komisja w składzie: Jacek Hinz- przewodniczący, Gabriela Świtała- członek komisji, Joanna Macuk- członek komisji, po sprawdzeniu prac zakwalifikowała do kolejnego etapu następujące osoby:
Pawła Hinz z ZS nr 2 w Pelplinie, Agatę Kowalewską z ZS nr 2 w Pelplinie, Mateusza Gralę z ZKiW w Rudnie, Annę Kondysiak z ZKiW w Rudnie, Błażeja Ernesta z ZKiW w Rudnie, Bartosza Łabudę z ZKiW w Rudnie, Bartosza Śledzia z ZKiW w Rudnie, Przemysława Kazanowskiego z ZKiW w Rudnie, Dorotę Podjacką z ZKiW w Kulicach oraz Michała Szyszkowskiego z ZS nr 1 w Pelplinie
W drugiej częsci każdy z uczestników odpowiadał na 8 pytań z 8 dziedzin naukowych. Gimnazjaliści zmagali się z pytaniami z: języka polskiego, matematyki, historii, fizyki, biologi, geografii czy też wiedzy o społeczeństwie. Trudność pytań była zróżnicowana. Do kolejnego, ostatniego już etapu przeszła czwórka zawodników, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów. W ścisłym finale udział wzięli: Bartosz Śledź, Paweł Hinz, Anna Kondysiak i Mateusz Grala.
Ostatni etap był najtrudniejszy, gdyż trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim refleksem, ponieważ finaliści udzielali pytań na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". Emocji było mnóstwo. Młodzież z zapałem dopingowała swoich kolegów. Po niezwykle zaciętej walce, bezsprzecznie najlepszy okazał się Paweł Hinz, który tym samym został Omnibusem 2009. Miejsce drugie wywalczył Mateusz Grala. Na trzeciej pozycji znalazł się Bartosz Śledź. Równie zaszczytne, czwarte miejsce należy w tym roku do Anny Kondysiak. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu naukowym.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a finaliści dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
 
 
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk