MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 09 grudnia 2021 r.
Zespół Pieśni "Oj toto"

Powrót

2020-12-31 Kilka słów o zespole...

Zespół Pieśni "Oj -toto" zawiązał się wiosną 2012 roku z inicjatywy pani Barbary Thrun z miejscowości Rudno. Pani Basia wraz z koleżankami chciały, aby także w naszej gminie Pelplin był zespół podobny do zespołu z sąsiedniej gminy Morzeszczyn, gdzie od kilku lat działają "Piotrowe dziewuchy". Z tym pomysłem przyszła do dyrektora Ośrodka Kultury w Pelplinie, który powiedział, że jak będzie grupa to zapewni instruktora i miejsce na próby.

Skład zespołu "Oj-toto" tworzy około dziesięciu pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Pelplin oraz trzech muzyków akompaniujących (trąbka, akordeon, bęben, a czasami też skrzypce). Pierwszym opiekunem zespołu była pani Alicja Watkowska, która od wielu lat prowadzi w Pelplinie zespół folklorystyczny "Modraki" działający w Zespole Szkół nr 1. 

Zespół Oj-toto spotyka się na regularnych próbach w Ośrodku Kultury w Pelplinie. Obecnie, już drugi sezon, zespół działa pod kierunkiem pani Marii Sikory, która doskonale odnalazła się w pracy z zespołem i osiąga z nim sukcesy. Zespół występuje podczas różnych lokalnych i regionalnych uroczystości. W 2012 roku zaśpiewał na Dożynkach Gminnych w Bielawkach, w 2013 podczas Święta Ludowego w Pelplinie, podczas Dni Pelplina, jubileuszu MOK w Pelplinie oraz podczas Dożynek Gminnych. Panie zazwyczaj występują w regionalnych strojach kociewskich, ale niejednokrotnie także w innych strojach. Niespełna po roku działalności, zespół odniósł  pierwszy sukces zdobywając I miejsce w jednej z kategorii na „XX Przeglądzie Kociewskich Zespołów Folklorystycznych Kociewia”, który odbył w sierpniu 2013 roku w Piasecznie. Ten sukces został powtórzony w 2014! Ponadto zespół wystąpił na kilku lokalnych Dniach Seniora, podczas Finału WOŚP w Pelplinie, podczas Gminnego kolędowania, które co roku odbywa się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

Zapraszamy wszytkich zainteresowanych, którzy chcieliby zasilić swoim talentem szeregi kapeli.

W Piasecznie w 2013 roku po zdobyciu I miejsca


BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk