MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 12 sierpnia 2020 r.
Zespół Pieśni "Oj toto"

Powrót

2013-08-24 Sukces zespołu "Oj-toto" na Przeglądzie Kociewskich Zespołów Folklorystycznych

Zespół Pieśni "Oj-toto" działa w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie dopiero ponad rok, a już odniósł spory sukces. Na „XX Przeglądzie Kociewskich Zespołów Folklorystycznych Kociewia”, który odbył się w sobotę 24 sierpnia 2013 r. w Piasecznie, zespół zajął I miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy wszystkim śpiewającym Paniom oraz "Kapeli znad Wierzycy", która akompaniuje zespołowi. Warto wspomnieć, że zespół występował już podczas ubiegłorocznych Dożynek Gminnych, festynów, śpiewał dla seniorów i tegorocznych Dni Pelplina. Już wkrótce wystąpi ponownie na Dożynkach Gminy Pelplin w Międzyłężu.

Przegląd kociewskich zespołów folklorystycznych organizowany jest od 1994 roku. Celem przeglądu jest upowszechnianie, ochrona i popularyzacja kultury ludowej, ochrona gwary kociewskiej, obrzędów i zwyczajów Kociewia, wymiana doświadczeń artystycznych między zespołami, wspieranie oraz promocja twórczości artystycznej.

Na Przeglądzie w Piasecznie wystąpił także z sukcesem drugi zespół z Pelplina, "Gzuby z pelplińskiej dwójki" z Zespołu Szkół nr 2, który zajłą III miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy!

 

Foto. Władysław Brzeziński

 

 Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
WAKACJE 2020
Sobota - godz. 9.00
Sobota - godz. 15.00
Niedziela - godz. 15.00
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Kalendarz imprez
Newsletter
facebook
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP