MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 05 lipca 2022 r.
Eurodesk

Powrót

2013-11-15 Lokalny Punkt Informacyjny Eurodesk przy Ośrodku Kultury w Pelplinie

Od listopada 2013 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie działa Lokalny Punkt Informacyjny Eurodesku.

 

Eurodesk to…

Eurodesk to program dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany – finansowo i merytorycznie - przez Komisję Europejską i Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Eurodesk to sieć działająca w 33 krajach europejskich . Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową. W Eurodesku działa ponad 1000 organizacji, w tym ponad 80 w sieci Eurodesk Polska .

Eurodesk to informacja o możliwościach w Europie - dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Edukacja, szkolenia, mobilność, fundusze – to główne obszary zainteresowania naszych odbiorców. A tym samym i nasze.

Jak działamy?

Struktura. Program Eurodesk działa na czterech poziomach – europejskim, krajowym, regionalnym i lokalnym. Koordynatorem na poziomie europejskim jest Europejskie Biuro Eurodesku w Brukseli. Za koordynację Eurodesku w Polsce odpowiada Krajowe Biuro Eurodesk Polska, które mieści się w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Przy instytucjach i organizacjach w większych miastach, działają Regionalne Punkty Eurodesk Polska. Lokalne Punkty działają w ramach sieci regionalnych - w mniejszych miastach i miejscowościach.

Narzędzia. Konsultanci Eurodesku mają ze sobą stały kontakt online. Dzięki temu błyskawicznie zdobywamy i przekazujemy informacje. Prowadzimy też bazę polskich i europejskich programów grantowych, organizacji i instytucji, projektów, grup i organizacji szukających partnerów do projektów oraz źródeł informacji europejskich.

 

Eurodesk Polska  http://www.eurodesk.pl/

 

KONTAKT

Konsultant: Izabela Szweda

Tel. 58 536 14 52

Kom. 789 240 990


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk