MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 21 maja 2022 r.
Dom kultury +

Powrót

2015-05-22 Spotkanie w Rudnie

21 maja 2015 w świetlicy wiejskiej w Rudnie odbyło się spotkanie z mieszkańcami w ramach projektu „Diagnoza i rozwój kapitału kulturowego w gminie Pelplin”, który realizowany jest w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2015 (program Narodowego Centrum Kultury).

Na spotkanie przyszło tylko 5 mieszkańców sołectwa, w tym sołtys i przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich. Razem z dyrektorem Ośrodka Kultury i animatorem Janem Radzewiczem rozmawiano w tym gronie o ofercie kulturalnej w Rudnie. Zaczęło się od narzekań na bierność i brak zaangażowania mieszkańców. Zajęcia aerobicu, w których mieszkańcy brali jeszcze do niedawna liczny udział, po roku mają bardzo niską frekwencję. Zarówno KGW i sołectwo zaznaczyło fakt słabej współpracy ze lokalną szkołą. Zdaniem jednej z uczestniczek spotkania, na festynach wiejskich jest za dużo picia alkoholu i warto pomyśleć o organizacji innych imprez. Przedstawiciel młodzieży lokalnej zaproponował prowadzenie zajęć muzycznych dla dzieci i młodzieży lub zajęć tańca, karate. Dyrektor MOK wyjaśnił, że można prowadzić różnego rodzaju zajęcia artystyczne, edukacyjne, ale potrzeba najpierw dotarcia do odbiorców, zbudowania grupy uczestników zajęć. Obecni na spotkaniu zgłaszali kolejne propozycje działań integrujących, takie jak organizacja wycieczek,, rajdu rowerowego. Jedną z propozycji zgłoszonych przez przedstawiciela młodzieży jest organizacja pokazów filmowych w świetlicy. Temat został rozwinięty i ustalono, że jeszcze w czerwcu tego roku w świetlicy zostanie zorganizowany wieczór filmowy. Repertuar wybiorą sami mieszkańcy poprzez zgłaszanie swoich propozycji, w tym na facebooku. Obsługe techniczną i koszty opłat poniesie MOK. Na pierwszym wieczorze filmowym w Rudnie ogłoszony zostanie też konkurs na wykonanie filmiku z wakacji. Przegląd filmów konkursowych odbędzie się we wrześniu 2015. Jury wyłoni najlepsze filmy, które zostaną nagrodzone. Koordynacją tej inicjatywy zobowiązał się zając przedstawiciel młodzieży – Wojtek.

Podczas spotkania dyrektor MOK i animator wyjaśnili mieszkańcom zasady Programu Dom Kultury+ oraz opowiedzieli o możliwości zgłaszania własnych inicjatyw do dofinansowania w ramach konkursu, który wkrótce zostanie ogłoszony.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk