MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 21 maja 2022 r.
Dom kultury +

Powrót

2015-06-26 Opracowaliśmy diagnozę

Z końcem maja zakończone zostały prace na dokumentem „Diagnoza potrzeb kulturowych mieszkańców gminy Pelplin”, który powstał w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2015. W czerwcu dokument został poprawiony, omówiony z animatorem Narodowego Centrum Kultury oraz zaprezentowany radnym Gminy Pelplin.

Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie od połowy lutego tego roku realizuje projekt, którego przedmiotem jest przeprowadzenie diagnozy potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy, a następnie zorganizowanie w oparciu o rezultaty takiej diagnozy, konkursu na inicjatywy lokalne. Małe projekty mają pobudzić lub wzmocnić społeczną aktywność kulturalną.

W ramach I etapu zadania zorganizowano szereg spotkań z mieszkańcami gminy. Spotkania odbywały w świetlicach wiejskich i w Ośrodku Kultury w Pelplinie. Jan Radzewicz, animator prowadzący większość spotkań, w niepowtarzalny sposób potrafił zachęcić mieszkańców do dyskusji, w której rodziły się nowe pomysły. Nawet tam, gdzie na spotkania przyszło tylko kilka osób, była gorąca rozmowa i śpiew „Tłumy serc” na zakończenie.  

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w dotychczasowe działania, wypełnili ankiety, przyszli na spotkania, zgłaszali swoje uwagi i pomysły. Ponadto analizie poddano dostępne dokumenty, strategie, dane historyczne dotyczące wydarzeń kulturalnych zorganizowanych w poprzednich latach. Wszystko posłużyło do opracowania diagnozy, w tym rekomendacji do dalszej działalności Ośrodka Kultury oraz formułowania oddolnych inicjatyw kulturalnych.

Pełny dokument „Diagnoza potrzeb kulturowych mieszkańców gminy Pelplin” znajduje się w pliku do pobrania poniżej. Zachęcamy do zapoznania się i współpracy z Ośrodkiem Kultury.

 Pliki do ściągnięcia
Diagnoza potrzeb kulturowych społeczności gminy Pelplin przeprowadzona w ramach Programu Dom Kultury+ (1,847 kB)

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk