MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 03 kwietnia 2020 r.
Dom kultury +

Powrót

2015-08-05 Inicjatywy Lokalne czas zacząć

Rozpoczęła się realizacja drugiego etapu projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie w ramach Programu Dom Kultury+. W terminie od początku sierpnia do połowy listopada 2015 roku zrealizowanych zostanie 7 lokalnych inicjatyw na terenie całej gminy Pelplin.

Dzięki zaangażowaniu sołtysa Janiszewka Pawła Szafrańca oraz grupy mieszkańców z sołectwa, dzieci z wioski uczestniczą w ciekawych zajęciach rekreacyjno-edukacyjnych. W sołectwie realizowana jest inicjatywa pod nazwą „Zaproś kuzyna na wspólne wakacje w sołectwie Janiszewko”. Działania obejmują organizację warsztatów kulinarnych, tanecznych, plastycznych oraz zwiedzanie zamku w Gniewie oraz katedry w Pelplinie. Dzisiaj, w środę 5 sierpnia, grupa dzieci z opiekunami uczestniczą też w warsztatach skryptorium cysterskiego w Pelplinie. Finał tygodniowych działań odbędzie się w najbliższą sobotę, kiedy to zaplanowano organizację „Igrzysk sołeckich”, w tym liczne zabawy i konkursy oraz ognisko z poczęstunkiem.

Rozpoczęła się też realizacja Inicjatywy „Nordic Walking - łączy pokolenia miasta i wsi”, który prowadzą panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pelplinie. W ramach projektu odbędzie się 10 tematycznych marszów śladami historii i legend kociewskich. Uczestnicy odwiedzą m.in. Górę Jana Pawła II, Rajkowski Młyn, Wąwóz Maternów, Zaklętą Górę.

O szczegółach tych oraz pozostałych pięciu projektów w ramach Programu Dom Kultury+ będziemy informować na bieżąco.

 


Archiwum

Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
English Summer School
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Kalendarz imprez
Newsletter
facebook
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP