MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 07 sierpnia 2020 r.
Program "Chrzest 966"

Powrót

2016-03-06 Projekt „Od Chrztu Polski do dzieła Cystersów” w ramach programu Chrzest966

Projekt ma pokazać wpływ Chrztu Polski na rozwój kulturowy i gospodarczy kraju, który realizowany był przez działalność Cystersów. Wychodząc od wydarzenia w 966 roku poprzez przybycie szarych mnichów w połowie XII wieku, ich działalność w Opactwie pelplińskim, wyakcentowane zostaną wartości stanowiące podstawy rozwoju narodu polskiego.

Na realizację projektu Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie otrzymał dotację z Narodowego Centrum Kultury w wys. 37 tys. zł.

We współpracy z lokalnymi szkołami i Diecezjalnym Centrum Informacji Turystycznej zaplanowano organizację cyklu warsztatów rzemiosł klasztornych dla 1 tys. uczestników z terenu gminy Pelplin. Jesienią zorganizowana zostanie plenerowa inscenizacja Chrztu Polski, misji św. Wojciecha oraz przybycia Cystersów do Pelplina.

W ramach projektu „Od Chrztu Polski do dzieła Cystersów” przygotowywany jest krótki film animowany na podstawie książki  autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel  „W szarym habicie i czarnym kapturze, czyli jak Cystersi Pelplin budowali” wydanej przez Wydawnictwo Bernardinum. Podsumowanie warsztatów, prezentacja filmu, odbędzie się we wrześniu podczas Gali finałowej projektu, połączonej z koncertem w bazylice katedralnej na organy i trąbkę.

 Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
WAKACJE 2020
Sobota - godz. 9.00
Sobota - godz. 15.00
Niedziela - godz. 15.00
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Kalendarz imprez
Newsletter
facebook
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP