MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 11 sierpnia 2022 r.
Program "Erasmus+"

Powrót

2017-03-23 Edukacja artystyczna

Edukacja dorosłych to także nauka przez rozwijanie swoich pasji. Taką drogę realizuje co najmniej kilkanaście dorosłych mieszkańców naszej gminy Pelplin. Część z nich zdecydowała się zaprezentować swoje dzieła szerszej publiczności na wystawie zorganizowanej przez Ośrodek Kultury w Pelplinie pod nazwą „Nasze skarby”.  Swoje skarby zaprezentowali: Justyna Baczewska, Jadwiga Dettlaff, Nikola Freda, Jerzy Karbaszewicz, Mirosław Karolczyk, Miriam Łaga, Bożena Mielińska, Kazimiera Pladwig, Maria Schulz oraz Urszula Stopa. Podczas otwarcia wystawy 23 marca 2017 zagrał duet studentów Akadami Muzycznej w Gdańsku, Ewa i Szymon Laskiewicz.

Otwarcie wystawy było okazją do spotkań artystów, porozmawiania, podzielenia się swoimi pasjami z mieszkańcami i przybyłymi gośćmi. Dyrektor Ośrodka Kultury rozmawiał na forum z twórcami prac, którzy chętnie opowiadali o tym co ich inspiruje, co chcieliby tworzyć. Część autorów wystawionych prac rozpoczęła swoja przygodę z malarstwem dopiero w życiu dorosłym, nieraz po przejściu na emeryturę. Niektórzy z nich uczestniczyli w warsztatach prowadzonych w Ośrodku Kultury lub dalej współpracują z działającymi tutaj instruktorami i innymi twórcami. W tym kontekście prowadzący wydarzenie zachęcał do aktywności, do tworzenia, do edukacji w życiu dorosłym. Dyrektor wspomniał przy tej okazji o realizowanym w Ośrodku Kultury projekkcie "Edukacja po europejsku" w ramach Programu Erasmus+ Edukacja Dorosłych.

Wśród uczestników otwarcia wystawy byli mieszkańcy miasta i gminy, ale też goście z regionu, którzy przyjechali na zaproszenie autorów prac.

 BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk