MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 19 sierpnia 2019 r.
Wakacje 2019

Powrót

2019-08-20 Zostań Super Mydlarzem - zapraszamy na warsztaty mydlarskie

Zapraszamy na warsztaty mydlarskie pn. "SZTUKA MYDLANA". 20 sierpnia 2019 w godz. 10:30-12:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie pod bacznym okiem instruktora odbędą się te wyjątkowe warsztaty artystyczne.

Wstęp wolny dla wszystkich!

Organizator zapewnia wszystkie niezbędne materiały. 

 

 

Kilka słów od instruktora...

Od kilki lat do łask wracają stare metody rękodzielnicze. Po czasie zachwytu, że „wszystko można kupić”, ludzie przypominają sobie, że wiele rzeczy można samodzielnie zrobić. Czasami można nawet wykorzystać jakieś resztki, czasami dlatego, że chcemy mieć pewność co znajduje się w środku (np. w kosmetykach), a czasem po prostu dlatego, że to może być super zabawa. Na moich warsztatach dowiecie się jak samodzielnie wykonać mydło.

Nauczę Cię technik, które pozwolą Ci wykonać podczas warsztatów wybrane rodzaje artystycznych, pachnących mydełek – podczas warsztatów masz do wykorzystania aż około kilograma świetnej jakości bazy mydlanej, wolnej od  potencjalnie szkodliwych substancji, z której możesz wykonać przynajmniej 5 mydeł. Uczestnicy zajęć wybiorą jego kolor, zapach, zatopią w nim kolorowe, fantazyjne ozdoby. Po skończonej pracy nad oryginalnymi mydłami otrzymacie Państwo dyplom „Super Mydlarza”.


Ponadto:

  • przekonasz się, że mydło, mydłu nie równe
  • dowiesz się, czym jest mydło, czym różni się mydła, które tworzymy od mydeł ze sklepów i mydlarni
  • dowiesz się więcej o sposobach pielęgnacji Twojej skóry
  • przekonasz się jak wiele rzeczy z Twojego domu możesz wykorzystać przy wyrobie artystycznych mydełek, by uzyskać zachwycający efekt bez specjalnego inwestowania pieniędzy

 

 Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
Świetlica w Lignowach Szlacheckich
Kalendarz imprez
Newsletter
facebook
Karta Dużej Rodziny
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP