MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 listopada 2021 r.
Pelplińska Orkiestra Dęta

Powrót

2009-09-25 Orkiestra dęta zagrała na dożynkach powiatowo-gminnych w Pelplinie.

W niedzielę 6 września 2009 w Pelplinie odbyło się święto plonów, czyli dożynki. W tym roku gospodarzami dożynek była gmina Pelplin i powiat tczewski.

Powiatowo-Gminne dożynki rozpoczęły się o godz. 13.30 w bazylice katedralnej Mszą św. dziękczynną. Po Mszy św. uczestnicy święta przemaszerowali na stadion miejski. Barwny orszak prowadziła Pelplińska Orkiestra Dęta, następnie maszerowały liczne poczty sztandarowe, zespół Modraki, przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiaty, rolnicy i panie z Kół Gospodyń Wiejskich z wieńcami dożynkowymi oraz pozostali mieszkańcy gminy Pelplin i goście.

Świętowanie na stadionie miejskim w Pelplinie rozpoczęło uroczyste przekazanie symbolicznego bochenka chleba przez starostów dożynek burmistrzowi gminy Pelplin i staroście powiatu tczewskiego.

O 17.45 na scenie po raz kolejny można było wysłuchać koncertu Pelplińskiej Orkiestry Dętej. 20 muzyków pod batutą Tadeusza Negowskiego wykonało kilka marszy i innych utworów. Jak zaznaczył konferansjer, był to koncert na drugie urodziny orkiestry, bowiem 5 września tego roku minęła druga rocznica działalności naszej orkiestry dętej.

 BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk