MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 28 maja 2018 r.
Zapowiedzi wydarzeń kulturalnych

Powrót

2018-06-05 XXIII Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba

W imieniu organizatorów, Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie i Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie, serdecznie zapraszamy do udziału w XXIII Festiwalu Poetyckim im. Ks. Pasierba, który odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2018.  Festiwal to działania konkursowe oraz koncerty, warsztaty, spotkania. Zapraszamy młodych wykonawców oraz  grupy teatralne działające w Ośrodkach Kultury, innych placówkach.

Już teraz można nadsyłać swoje prace! Czekamy na wiersze młodych osób, na eseje, na prace dot. kulturowego dziedzictwa Polski i Europy. Do wyboru kilka kategorii konkursowych (szczegóły w Regulaminie). Natomiast podczas dwóch dni Festiwalu prezentować się będą recytatorzy, wykonawcy poezji śpiewanej i programów poetycko-muzycznych. Zachęcamy więc do przygotowania swojego programu i jego zaprezentowania w Pelplinie.

Prace i udział w działaniach konkursowych Festiwalu należy zgłosić do 30 kwietnia 2018, zgodnie z Regulaminem. Uwaga - ze względu na długi weekend majowy przedłużamy termin nadsyłania prac i przyjmowania zgłoszeń do 15 maja!

Nadesłane prace oraz zmagania konkursowe podczas Festiwalu oceniać będzie jury powołane przez organizatorów, w tym poloniści i aktorzy. Na laureatów czekają nagrody pieniężne i rzeczowe oraz liczne upominki.

Festiwal to też spotkanie młodych pasjonatów poezji i prozy. W tym roku zaplanowano warsztaty słowa, recytacji, na które zapraszamy pierwszego dnia Festiwalu już od godz. 10.00 (nie tylko uczestników konkursów, ale wszystkich chętnych). Natomiast wieczorem pierwszego dnia, zapraszamy na koncert do Muzeum Diecezjalnego, a następnie na „Spotkanie Młodych” w Ośrodku Kultury. Przybędą m.in. artyści z Teatru Kuźnia Bracka oraz inni goście. W kawiarnianych klimatach będzie czas na muzykę, poezję i rozmowy do późnego wieczora.

Festiwal Poetycki  zakończymy po południu w środę 6 czerwca koncertem galowym z występami laureatów oraz zaproszonego zespołu Krakowskie Przedmieście, który wykonuje m.in. utwory Księdza Pasierba. 

Uczestnikom warsztatów zapewniamy obiad pierwszego dnia Festiwalu, śniadanie drugiego dnia oraz nocleg z wtorku na środę (dla przyjezdnych). Na warsztaty obowiązują zgłoszenia do 15 maja 2018 na  festiwal@liceum.pelplin.pl

Do zobaczenia w Pelplinie, w mieście Księdza Pasierba!

 

Festiwal organizowany jest od 1996 r. przez Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Janusza St. Pasierba wchodzące w skład Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie (od 2006 r. współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie). Pomorski Festiwal Poetycki adresowany jest do młodych ludzi, w różnych kategoriach wiekowych: gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Do tej pory wzięło udział w nim wzięło ponad trzy i pół tysiąca uczestników.

Celem Festiwalu jest nie tylko popularyzacja osoby i dorobku Janusza St. Pasierba, ale ponadto krzewienie kultury żywego słowa, uwrażliwienie na piękno literatury, kształtowanie postaw czynnego uczestnictwa w kulturze, wspieranie debiutów artystycznych, a także promocja twórców Pomorza.

Działania Festiwalu od początku koordynuje pan Bogdan Wiśniewski, długoletni wicedytrktor LO w Pelplinie, następnie dyrektor. 

;

Do pobrania poniżej: program Festiwalu, regulamin, karta zgłoszeniaPliki do ściągnięcia
Regulamin (610 kB)
Karta zgłoszenia (50 kB)
Program Festiwalu (746 kB)

Archiwum

Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
Wycieczka - Bieszczady 9-12.08.2018
Festiwal Pasierba
Dni Pelplina 2018
Świetlica w Lignowach Szlacheckich
Kalendarz imprez
Oferta edukacji artystycznej 2017/2018
Newsletter
facebook
Karta Dużej Rodziny
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP