MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 19 maja 2019 r.
Zapowiedzi wydarzeń kulturalnych

Powrót

2019-05-30 XXIV Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba

W imieniu organizatorów, Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie i Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie, serdecznie zapraszamy do udziału w XXIV Festiwalu Poetyckim im. Ks. Pasierba, który odbędzie się w dniach 30-31 maja 2019.

Festiwal to działania konkursowe oraz koncerty, warsztaty, spotkania. Zapraszamy młodych wykonawców oraz  grupy teatralne działające w Ośrodkach Kultury, innych placówkach.

Czekamy na wiersze młodych osób, na eseje, na prace dot. kulturowego dziedzictwa Polski i Europy. Do wyboru kilka kategorii konkursowych (szczegóły w Regulaminie). Natomiast podczas dwóch dni Festiwalu prezentować się będą recytatorzy, wykonawcy poezji śpiewanej i programów poetycko-muzycznych. Zachęcamy więc do przygotowania swojego programu i jego zaprezentowania w Pelplinie.

 

Do zobaczenia w Pelplinie, w mieście Księdza Pasierba!

 

Festiwal organizowany jest od 1996 r. przez Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Janusza St. Pasierba wchodzące w skład Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie (od 2006 r. współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie). Pomorski Festiwal Poetycki adresowany jest do młodych ludzi, w różnych kategoriach wiekowych: gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Do tej pory wzięło udział w nim wzięło ponad trzy i pół tysiąca uczestników.

Celem Festiwalu jest nie tylko popularyzacja osoby i dorobku Janusza St. Pasierba, ale ponadto krzewienie kultury żywego słowa, uwrażliwienie na piękno literatury, kształtowanie postaw czynnego uczestnictwa w kulturze, wspieranie debiutów artystycznych, a także promocja twórców Pomorza.

Działania Festiwalu od początku koordynuje pan Bogdan Wiśniewski, długoletni wicedytrktor LO w Pelplinie, następnie dyrektor. 

 

Regulamin XXIV Pomorskiego Festiwalu Poetyckiego im. ks. Janusza St. Pasierba

 

Do pobrania poniżej: program Festiwalu.Pliki do ściągnięcia
Program Festiwalu (275 kB)

Archiwum

Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
Świetlica w Lignowach Szlacheckich
Kalendarz imprez
Newsletter
facebook
Karta Dużej Rodziny
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP