MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 23 czerwca 2018 r.
Zapowiedzi wydarzeń kulturalnych

Powrót

2017-07-16 Teatr uliczny w Pelplinie
W niedzielę 16 lipca 2017 do Pelplina zawitał Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA.
Festiwal organizowany jest w Gdańsku od 1997 roku i jest jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Organizatorem Festiwalu jest "Plama" Gdański Archipelag Kultury.
 
W Pelplinie na Targowisku Miejskim wystawiony został barwny spektakl "Gość z planety 326".
 

O spektaklu:
Podróż wśród gwiazd, podróż po planecie Ziemia, podróż wyobrażona. Trochę dla dzieci, trochę dla dorosłych. Rzecz o wyobraźni, przyjaźni, a może o podróżach w kosmosie. O czymś co zdarzyło się naprawdę, albo wcale się nie zdarzyło, ale przecież zdarzyć się może. Mieniące się gwiazdy, kuliste planety a wśród nich kosmita - taki „Mały Książę” , który przybył z jeszcze nie odkrytej planety, zadziwił się Ziemią, ale powrócił do swojego, ukrytego wśród gwiazd świata. Warto czasem zapatrzeć się w gwiazdy i chociaż przez chwilę pomilczeć, żeby usłyszeć dzwonki gwiazd.
 
Spektakl zostanie zaprezentowany przez gdański teatr mający tę samą nazwę co cały Festiwal, czyli Teatr Feta. Teatr powstał w 2003 r. W repertuarze ma zarówno spektakle plenerowe (Goldwasser od Gdańszczan, 2002; Robale, 2007; Nić Ariadny, 2009), jak również realizacje salowe (Na dnie, 2004; Kynolog w rozterce, 2005; Czarowna noc, 2005; Szaleństwo we dwoje, 2008). Teatr z powodzeniem prezentował swoje spektakle na festiwalach w Krakowie, Lwowie, Ljubljanie, Liverpoolu, Gdańsku, Grudziądzu, Warszawie, Płocku, Olsztynie. Teatr towarzyszy licznym organizowanym przez miasto imprezom: Gdańska Choinka, Gdańska Wigilia, Święto Miasta, Aeropg Gdański, Parada Tolkienowska, Urodziny Heweliusza.
 

 

T


Archiwum

Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
Festiwal Smaków Pelplin 2018
Wycieczka - Bieszczady 9-12.08.2018
Świetlica w Lignowach Szlacheckich
Kalendarz imprez
Oferta edukacji artystycznej 2017/2018
Newsletter
facebook
Karta Dużej Rodziny
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP