MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 20 marca 2018 r.
Zapowiedzi wydarzeń kulturalnych

Powrót

2018-07-08 Zamki nad Renem- wycieczka do Niemiec

Zapraszamy na wycieczkę szlakiem malowniczych Zamków nad Renem. Zapisy do końca kwietnia 2018 r. Liczba miejsc ograniczona. 

 

Termin wycieczki: 8.07.2018 - 14.07.2018

Koszt: 2100 zł/ os.

 

Cena wycieczki obejmuje:

  • 4 noclegi w hotelu *** w okolicach Koblencji w pokojach 2-osobowych  z łazienkami
  • 4 śniadania
  • 4 obiadokolacje
  • 2 ciepłe posiłki na trasie
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (katedra w Kolonii, muzeum wody kolońskiej, Zamek Eltz, twierdza Ehrenbreitstein, kaplicapałacowej w Aachen, klasztor benedyktyński, Zamek Reichenstein, Zamek w Heidelbergu, rejs statkiem, degustacja wina w winiarni)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW

 

Program wycieczki:

1. DZIEŃ - 8.07

Zbiórka uczestników w  późnych godzinach wieczornych w Pelplinie. Podczas przejazdu postój na gorący posiłek.

 

2.DZIEŃ - 9.07

Przejazd do Kolonii, zwiedzanie starego miasta m. in.: gotycka katedra wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z relikwiarzem Trzech Króli - największym dziełem złotniczym świata. Spacer po starówce: ratusz, wizyta w muzeum wody kolońskiej, produkowanej wg tradycyjnej receptury od 300 lat, możliwość zakupu perfum, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Koblencji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

3.DZIEŃ - 10.07

Śniadanie, Przejazd do Koblencji, miasta założonego przez Rzymian ok. IX w. p.n.e. u ujścia Mozeli do Renu, zwiedzanie m.in.: Niemiecki Róg, stare miasto, czas wolny. Wyjazd do twierdzy Ehrenbreitstein, unikalnego zabytku dziewiętnastowiecznego budownictwa militarnego, przejście na platformę widokową, panorama Renu i Mozeli.

Przejazd do Bacharach, rejs statkiem po Renie trasą zamków średniowiecznych i Lorelay. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

 

4.DZIEŃ - 11.07

Śniadanie, przejazd do Aachen, zwiedzanie m. in.: kaplica pałacowakatedra z IX w. wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie koronowano ponad 30 królów niemieckich oraz ratuszNastępnie wizyta w romańskim klasztorze benedyktyńskim Maria Laach z początku XI w. słynącego z legendarnych lilii z Laach.

Czas wolny nad jeziorem Lacheer See. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

 

5.DZIEŃ - 12.07

Śniadanie, przejazd do średniowiecznego zamku Eltz, zwanego nadreńskim "wieżowcem" - zwiedzanie wnętrz i skarbca. Przejazd do uroczego miasteczka Cochem nad Mozelą, słynącego na całym świecie z wyrobu mozelskich win - spacer po starym mieście, czas wolny, zwiedzanie winiarni połączone z degustacją wina w jednej z piwniczek. Przejazd do Trewiru jednego z najstarszych niemieckich miast z zabytkami z czasów rzymskich wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: rokokowy pałac książąt elektorów, rynek, Porta Nigra, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

6.DZIEŃ - 13.07

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Trechtingshausen, zwiedzanie wnętrz XI-wiecznego zamku Reichenstein, następnie przejazd do Heidelberguspacer do zamku z największą na świecie beczką na wino, zwiedzanie ruin zespołu zamkowego - fortyfikacje, muzeum aptekarskie, ogrody. Następnie rynek, ratusz. Gorący regionalny  posiłek i  wieczorny powrót.

 

7.DZIEŃ - 14.07

Powrót do Pelpina w godzinach porannych.

 


Archiwum

Pelplin - Miasto z duszą
Wycieczka- NIEMCY
Świetlica w Lignowach Szlacheckich
Kalendarz imprez
Oferta edukacji artystycznej 2017/2018
Newsletter
facebook
Karta Dużej Rodziny
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Program
Patriotyzm jutra
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP