MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 19 lipca 2019 r.
Zapowiedzi wydarzeń kulturalnych

Powrót

2019-08-05 ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ - Szklarska Poręba - Karpacz - Praga

Zapraszamy Państwa na wspólną wycieczkę trasą Szklarska Poręba - Karpacz - Paraga. Wyjazd odbędzie się w dn. 5-9 sierpnia 2019 r. Liczba miejsc ograniczona. 

 

Cena 980 zł

Aktualizacja z dn. 8.04.2019

 

Płatność:

 • do 15 maja - 300 zł
 • do 16 czerwca - 300 zł
 • do 15 lipca 380 zł

                            

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem turystycznym
 • 4 noclegi w Szklarskiej Porębie w pensjonacie , pokoje 2-4 osobowe z łazienką
 • wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje
 • 1 obiad w Pradze
 • przewodnik w Pradze
 • bilety wstępu: Zamek w Książu, świątynia Wang, Karkonoski Park Narodowy, Zamek Chojnik, wjazd wyciągiem krzesełkowy na Szrenice
 • opieka pilota + miejscowego przewodnika
 • ubezpieczenie

 

PROGRAM

DZIEŃ 1 Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 6.00. Przejazd na Zamek Książ, gdzie przez 90 minut czeka grupę zwiedzanie jednego z najpiękniejszych barokowych zamków w Polsce. Wyjazd w stronę do Szklarskiej Poręby, gdzie pod drogą zatrzymamy się na pierwszy górki spacer do Wodospadu Szklarki . Po trudach podróży obiadokolacja, ,nocleg.
 

DZIEŃ 2 przejazd do Karpacza  zaczniemy od ok. 4h wejścia na Śnieżkę z przewodnikiem sudeckim. Zejście pieszo lub dla chętnych zjazd koleją linową( za dodatkową opłata), kolejnym punktem będzie  Dziki Wodospad na rzece Łomnica, na zakończenie spacer po Karpaczu wraz ze zwiedzaniem Świątyni Wang , jeśli starczy sił możliwy 10 minutowy spacer do Kruczych Skał granitognejsowa wychodnia formacja skalna w postaci filarów sięgających do 25 m wysokości. Powrót na obiadokolację i nocleg.
 

DZIEŃ 3Po wczesnym śniadaniu przejazd do Pragi.  Zwiedzanie z przewodnikiem Plac Hradczański, dziedzińce Zamku Praskiego, Ogród Valdsztejna, Most Karola, Rynek Starego Miasta z Orlojem, Plac Wacława. Podczas zwiedzania obiad  z tradycyjną kuchnią czeska. Powrót w późnych godzinach wieczornych obiadokolacja nocleg

 

DZIEŃ 4 Śniadanie. Tego dnia czekają grupę kolejne niezapomniane widoki. Wyciągiem krzesełkowym wjedziemy na Szrenicę  czyli szczyt górujący nad Szklarską porębą, następnie po 10 minutowym marszu wejdziemy na szczyt. Następnie udamy się kolejne kilka kilometrów spacerem do Wodospadu Kamieńczyka, który baśniowy klimat  zachwycił reżysera Opowieści z Narnii i wykorzystał go w swojej produkcji. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5 Śniadanie. Przejazd w kierunku Jeleniej Góry.

Zwiedzanie Zamku Chojnik malowniczo położonego na wzniesieniu, który słynie z legendy o księżniczce Kunegundzie.
Powrót do Pelplina w godzinach nocnych.


Archiwum

Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
Świetlica w Lignowach Szlacheckich
Kalendarz imprez
Newsletter
facebook
Karta Dużej Rodziny
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP